Czy Budapeszt to państwo? Czy miasto?

Wiele razy słyszeliście pewnie, że ktoś pojechał do Budapesztu. Zastanawialiście się czym jest ten Budapeszt? Czy Budapeszt położony nieco na południe od naszych granic to miasto czy państwo? Dziś sprawdzimy czy Budapeszt to państwo czy nie.
 
Jeśli zastanawiacie się czym tak właściwie jest Budapeszt to przychodzimy dziś z pomocą. Odpowiadamy czy jest państwem czy miastem bez zbędnego przynudzania. Czym tak właściwie jest Budapeszt?
 
Budapeszt to miasto. Budapeszt jest miastem będącym węgierską stolicą. Wcześniej Budapeszt nie był miastem bo… nie istniał. Budapeszt urodził się tak właściwie dopiero w 17 listopada 1873 roku. To wtedy w jedno połączone zostały dwa miasta położone na dwóch różnych brzegach rzeki. Więcej ciekawostek o Budapeszcie też możecie przeczytać.
 
Przy okazji jeśli zastanawialiście się jaka rzeka płynie przez Dunaj to dostaniecie odpowiedź na to pytanie. Przez Budapeszt płynie Dunaj.
 
Podsumowując więc – Budapeszt jest miastem będącym stolicą kraju nazywanego Węgrami. Przez stolicę Węgier, czyli Budapeszt, przepływa rzeka Dunaj. Dunaj płynie też przez inne stolice – Bratysławę i Wiedeń.
 
Jeśli wybieracie się na Węgry to zapraszamy do zapoznania się z naszymi przewodnikami. Tutaj opisujemy co warto kupić na Węgrzech, przygotowaliśmy też przewodnik po największych atrakcjach Budapesztu, łaźniach i termach, cenach w kawiarniach w Budapeszcie i cenach na Węgrzech.

 

Warto przeczytać również: