Ile mieszkańców ma Budapeszt? Ile Węgry?

Budapeszt każdego roku przyciąga miliony turystów ale myśląc o wakacyjnych wyjazdach warto też pamiętać, że w mieście królują jego mieszkańcy. Ile osób mieszka w Budapeszcie? Jaka jest ludność węgierskiej stolicy? Ile osób mieszka na Węgrzech? Dziś kilka ciekawostek.

 

Budapeszt jest największym i najbardziej zaludnionym miastem w całych Węgrzech i jednym z największych miast wśród miast Unii Europejskiej. W zestawieniu największych miast UE zajmuje 9 pozycję pod względem powierzchni.

 
W Budapeszcie mieszka 1 752 286 osób, a jego powierzchnia to 252 kilometry kwadratowe. W Budapeszcie mieszka więcej osób niż na przykład w Pradze. Warto zwrócić uwagę na to jak wiele osób mieszka w Budapeszcie bowiem Węgry są bardzo małym krajem. Na Węgrzech według danych z 2019 roku mieszka zaledwie 9 798 000 miliona mieszkańców! W stolicy mieszka więc blisko 18% mieszkańców kraju!

 
Warto również spojrzeć na to jak wiele osób mieszka w aglomeracji Budapesztu. Aglomeracja węgierskiej stolicy według danych z 2009 roku zamieszkiwana była przez 2 503 105 osób.

 
Pozostaje miasta na Węgrzech są bardzo małymi miastami. W drugim co do wielkości Debreczynie mieszka 201 432 mieszkańców, w Segedynie 160 766 osób, a w czwartym Miszkolcu zaledwie 154 521.

 
Po więcej ciekawostek zapraszamy do artykułu dotyczącego ciekawostek o Budapeszcie i Węgrzech.

 


 

Polecamy również: