Czy w Pradze jest Uber? Ceny i dojazd na lotnisko

Jadąc na city-break lub dłuższe wakacje do Pragi prędzej czy później staniemy przed koniecznością poruszania się po mieście poza centrum, nawet jeśli będzie to tylko dojazd z lotniska i dojazd na lotnisko w Pradze. W takich przypadkach wielu turystów wybiera Uber. Czy w Pradze da się z niego korzystać? Czy w Pradze jest Uber? Jak to z nim jest w całych Czechach? Jeżeli wybieracie się do stolicy Czech i zastanawiacie się jak poruszać się po mieście to dziś przychodzimy Wam z pomocą.

 
Uber w Czechach nie ma łatwego życia. Turyści i mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z możliwości tańszej, niż jazda taksówką nie mają w kraju dużego wyboru. Korporacje taksówkarskie w Czechach wymogły dodatkowe regulacje na usłudze pozwalającej zaoszczędzić trochę kasy. Ostatecznie przedstawiciele Ubera wynegocjowali pewien czas temu, że firma działa w Czechach tak samo jak korporacje taksówkarskie.

 
Na szczęście stanęło na tym, że Uber działa w Czechach ale tylko w jednym mieście. Uber działa w Pradze. W innym popularnym mieście – w Brnie – działa Bolt. W stolicy możemy korzystać z najtańszej usługi Uber X, Uber Select oraz Uber Black z nieco lepszymi i nie rzucającymi się czarnymi samochodami. Istnieje też możliwość skorzystania z UberXL czyli aut przewożących do 6 pasażerów. Jakie są ceny w Uberze w Pradze i ile kosztuje Uber?

 
Przejazd Uberem obliczany jest na podstawie różnych rzeczy i różnych czynników więc estymacja ceny przejazdu zawsze może się różnić. Cenę Ubera sprawdzamy więc przed jazdą ale możemy mniej więcej prognozować ile kosztuje Uber. Dla przykładu sprawdzimy przejazd z lotniska w Pradze.

 
Przejazd z lotniska im. Vaclava Havla do samego centrum Pragi w okolice gmachu Galerii Narodowej to dystans około 16 kilometrów. Przejazd na tym dystansie kosztuje w granicach od 400 do 500 CZK przy niewielkim ruchu. Cena oczywiście może być nieco wyższa. Nie wyznaczono konkretnego punktu odbioru na lotnisku więc w aplikacji sprawdzamy gdzie stoi kierowca.

 
Dla czytelników Kawiarniany.pl mamy zniżkę na pierwszy przejazd Uberem przy użyciu naszego kodu referencyjnego – tutaj.

 


 
Polecamy również: