Ile kosztuje pizza w Budapeszcie? Ceny w pizzeriach

W Budapeszcie wiele jest cichawych miejsc w których warto zjeść, są nawet dobre restauracje nagrodzone gwiazdkami Michelin. Jeśli nie szukacie najlepszego jedzenia i zadowolicie się tylko zwykłą pizzerią to również miasto ma kilka ciekawych propozycji. Dziś sprawdzamy ile kosztuje pizza w Budapeszcie. Jakie są najlepsze pizzerie? Gdzie i ile za dobrą pizzę w Budapeszcie w 2024 roku?

 
W Budapeszcie polecamy najpierw skosztować dania kuchni węgierskiej, które warto spróbować ale i to może się kiedyś znudzić. Jeśli macie ochotę na pizzę to w stolicy spokojnie zjecie zarówno klasyczną włoską pizzę jak i innego rodzaju pizzę na grubym cieście. Ile trzeba za nią zapłacić?

 
Pizza w słynnym chociaż nie najlepiej ocenianym przez niektórych lokalu słynnego Jamiego Olivera pizza kosztuje w granicach od 1680 HUF za margherite, 1880 HUF za funghi, przez 2280 HUF za Tonhal Puttanesca czy 2880 HUF za A Parmai najdroższą w menu.

Popularną restauracją z włoskim jedzeniem jest Tom George Italiano przy Október 6 utca. Tutaj za pizzę Margherita płacimy 4490 HUF (ok. 51 zł). Lepsze są nieco droższe – za pizzę Emiliana z szynką parmeńską płacimy 5190 HUF, za pizzę TG 5590 HUF, Nduja kosztuje 5190 HUF

W popularnej pizzerii Donna Mamma w Budapeszcie posiadającej certyfikat Associazione Verace Pizza Napoletana za margheritę płacimy 2700 HUF (ok 31 zł), carbonara kosztuje 3190 HUF, a za salame napoli trzeba zapłacić 3500 HUF (ok. 40 zł).

 

Za najbardziej sztampowy wybór czyli zamówienie pizzy w Pizza Hut zapłacimy bez dodatkowych promocji od 3295 za Margarite aż do 3695 za Supreme, Texas czy pizzę węgierską aż do 3895 HUF za Super Supreme.

 


Pizza w Budapeszcie – podsumowanie

Sprawdziliśmy cenniki z kilku znanych restauracji sprzedających pizzę w Budapeszcie w 2024. Jak widać w centrum węgierskiej stolicy bywa taniej niż w podobnej klasy pizzerii w Polsce To kolejny, po cenach w kawiarniach i najlepszych restauracjach, dowód na to że w Budapeszcie jest naprawdę tanio, zwłaszcza w porównaniu do innych turystycznych stolic takich jak Paryż czy Amsterdam.

Polecamy również: