Ile kosztuje pizza w Budapeszcie? Ceny w pizzeriach

Ile kosztuje pizza w Budapeszcie? Ceny w pizzeriach

W Budapeszcie wiele jest cichawych miejsc w których warto zjeść, są nawet dobre restauracje nagrodzone gwiazdkami Michelin. Jeśli nie szukacie najlepszego jedzenia i zadowolicie się tylko zwykłą pizzerią to również miasto ma kilka ciekawych propozycji. Dziś sprawdzamy ile kosztuje pizza w Budapeszcie. Jakie są najlepsze pizzerie? Gdzie i ile za dobrą pizzę w Budapeszcie?

 
W Budapeszcie polecamy najpierw skosztować dania kuchni węgierskiej, które warto spróbować ale i to może się kiedyś znudzić. Jeśli macie ochotę na pizzę to w stolicy spokojnie zjecie zarówno klasyczną włoską pizzę jak i innego rodzaju pizzę na grubym cieście. Ile trzeba za nią zapłacić?

 
Pizza w słynnym chociaż nie najlepiej ocenianym przez niektórych lokalu słynnego Jamiego Olivera pizza kosztuje w granicach od 2340 HUF za margherite, 2560 HUF za carbonare, przez 2760 HUF za pepperoni czy 2980 HUF za BBQ Chicken najdroższą w menu.

 


 

Popularną restauracją z włoskim jedzeniem jest Tom George Italiano przy Október 6 utca. Tutaj za pizzę Margherita płacimy 2300 HUF. Lepsze są nieco droższe – za pizzę Emiliana z szynką parmeńską płacimy 3500 HUF, za pizzę TG 3900 HUF, Bianca z cukinią kosztuje 3100 HUF.

 
W popularnej restauracji Vapiano przy Vörösmarty tér 3 w centrum Budapesztu za 30 centymetrową pizzę margherita płacimy 1390 HUF, za prosciutto płacimy 1790 HUF, pizza z salami kosztuje 1790 HUF; a quattro fromaggi kosztuje 1890 HUF.

 

Za najbardziej sztampowy wybór czyli zamówienie pizzy w Pizza Hut zapłacimy bez dodatkowych promocji od 2090 za Margarite aż do 2690 za Supreme, Texas czy pizzę węgierską aż do 2890 HUF za Super Supreme.

 


Pizza w Budapeszcie – podsumowanie

Sprawdziliśmy cenniki z kilku znanych restauracji sprzedających pizzę w Budapeszcie. Jak widać w centrum węgierskiej stolicy jest bardzo, ale to bardzo tanio. Nawet w lokalu sygnowanym nazwiskiem znanego kucharza nie zapłacimy za posiłek tyle, ile w niektórych zwykłych pizzeriach w Polsce. To kolejny, po cenach w kawiarniach i najlepszych restauracjach, dowód na to że w Budapeszcie jest naprawdę bardzo tanio.

 


 

Polecamy również: