Tak wygląda Lwów. Panorama Lwowa z Wysokiego Zamku, Ratusza i innych miejsc

Jadąc do Lwowa wiele osób pragnie zobaczyć Lwów z góry. Jak wygląda panorama Lwowa z Wysokiego Zamku? Jak wygląda panorama Lwowa z wieży Ratusza? Podczas wielu wyjazdów do miasta zgromadziliśmy trochę zdjęć Lwowa z wysoka. Zapraszamy więc na naszą własną wycieczkę po dachach Lwowa. Złośliwi twierdzą, że to właśnie z góry najlepiej widać do jak tragicznego stanu doprowadzono słynne miasto na bratniej Ukrainie.
 
Na zdjęciu otwierającym wpis widzimy panoramę Lwowa z wieży Ratusza. Na pierwszym planie oczywiście słynna lwowska katedra, w tle widoczna kolumna Adama Mickiewicza. Na pierwszy ogień pójdą zdjęcia zrobione na szczycie jednego z najpopularniejszych punktów widokowych – wieży ratusza we Lwowie.
 
Panorama Lwowa - widok na Rynek
 
Panorama Lwowa z widocznym fragmentem Rynku. Od lewej strony budynek mieszczący słynną kawiarnię Atlas we Lwowie, później budynek w którym znajduje się lwowskie muzeum farmacji. Następnie m.in. dobrze znana Czarna Kamienica we Lwowie oraz Kamienica Królewska Jana III Sobieskiego zwana Małym Wawelem. W tle m.in. kościół Bożego Ciała oraz charakterystyczna wieża Cerkwi Wołoskiej.

 
Panorama Lwowa, Rynek we Lwowie
 
Kamienice położone bezpośrednio przy Rynku odstają poziomem zadbania od tych w kolejnych uliczkach.

 
Dachy Lwowa
 

Na powyższym zdjęciu panorama Lwowa na której dobrze widać w jakim stanie znajdują się pokrycia dachowe większości budynków w historycznym centrum. Spadające na głowy elewacje też bywają problemem.

 
Wycieczka po dachach Lwowa, Kopiec Unii Lubelskiej, Wysoki Zamek Lwów
 
Kolejny widok na panoramę Lwowa z wieży ratuszowej. Tym razem bardzo w stronę słynnego Kopca Unii Lubelskiej.
 
Panorama Lwowa z Wysokiego Zamku
 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź ceny noclegów:Booking.com


 
Skoro już o Kopcu Unii Lubelskiej mowa (Idziesz na Wysoki Zamek? – historia lwowskiego kopca) to pora na widok z jego szczytu na miejsce z którego przed chwilą spoglądaliśmy na Lwów.
 

 
Kolejny widok ze szczytu Kopca w stronę historycznego centrum miasta.
 
Panorama Lwowa z Wysokiego Zamku
 
A teraz rzut oka w stronę nieco mniej atrakcyjnych zabudowań.
 
Kopiec Unii Lubelskiej
 
Widok na szczycie Kopca Unii Lubelskiej. Oczywiście kopiec nie jest jedynym miejscem z którego warto patrzeć na Lwów z góry. W jednym z poprzednich wpisów więcej na temat ciekawych punktów widokowych we Lwowie.

 

 
Wśród miejsc z których można z góry popatrzeć na miasto wymienić można też kilka ciekawych restauracji i kawiarni. Już wcześniej szeroko opisywaliśmy lokale z widokiem na Lwów w specjalnym zestawieniu. Tu widok z restauracji Valentino hotelu Szwajcarskiego.

 

 
Na przepiękny kościół Bernardynów i pl. Halicki popatrzeć można z kawiarni i klubu Partyfon na szczycie centrum handlowego Roksolana.
 
Panorama Lwowa
 
Na zakończenie dzisiejszej wycieczki po dachach Lwowa widok z apartamentu w Hotelu Rius. Osoby których zainteresował widok panoramy Lwowa zapraszamy też do galerii przedwojennych panoram Lwowa ze starych zdjęć.

Polecamy również: