Jak dojechać na Ukrainę? 3 dobre sposoby dojazdu i jeden zły

Ukraina od lat staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem urlopowych wyjazdów. Jak dostać się na Ukrainę? Jak dojechać do Lwowa, Kijowa czy Odessy? Dziś sprawdzamy kilka dobrych sposobów na dojazd na Ukrainę i jeden sposób dojazdu, którego nie polecamy. Jak najlepiej dojechać na Ukrainę?

 


Dojazd na Ukrainę samochodem

 
O dojeździe samochodem na Ukrainę pojawiło się przez lata wiele mitów. Wiele osób opowiada o gigantycznych kolejkach na granicach i tragicznym stanie dróg. Czy to prawda? Tak i nie. Da się przekroczyć granicę polsko-ukraińską w ciągu kilkunastu minut, da się w ciągu kilkunastu godzin. Są drogi na Ukrainie, które przypominają kratery na Księżycu, są takie które są równe jak stół. Międzymiastowe, duże i ważne, drogi na Ukrainie są w dobrym stanie. Niektórymi przejściami można wjechać i wyjechać bardzo szybko. Na Ukrainę warto jechać samochodem jeśli chcecie zrobić duże zakupy, pojechać do mniejszych miejscowości lub tych w których nie ma lotniska, dużo zwiedzać. Wyjazdu samochodem nikomu nie odradzamy. Polecamy przeglądnąć materiały w zakładce Samochodem na Ukrainę.

 


Dojazd na Ukrainę pociągiem

 
Jeśli chodzi o dojazd na Ukrainę pociągiem to najlepiej zrezygnować z dojazdu pociągiem jadącym bezpośrednio. Od wielu lat polecamy przyjechać na dworzec w Przemyślu i stamtąd wsiąść do pociągu obsługiwanego przez ukraiński odpowiednik PKP. Szerokotorowym pociągiem z Przemyśla można dostać się do Lwowa, Kijowa, a nawet Odessy. O tym sposobie pisaliśmy już wiele razy tu i tu o sposobie zakupu biletów na Ukrainę. Na Ukrainie istnieją plany budowy normalnotorowego połączenia kolejowego aż do samego Lwowa. Oto co wiemy o planowanej linii kolejowej do Polski.

 


Lot samolotem na Ukrainę

 
Najlepszy, najszybszy i często… najtańszy sposób dojazdu na Ukrainę to wybór samolotu. Na Ukrainę lata wiele linii lotniczych z wielu miast Polski. Do Lwowa, Kijowa, czy Odessy a nawet do Charkowa i Chersonia da się polecieć z właściwie każdego większego lotniska w Polsce, a kupując bilety odpowiednio wcześniej da się dostać je nawet za około 40 złotych w jedną stronę. Tak niska cena biletu sprawia, że taniej jest polecieć niż wziąć taksówkę do Lwowa albo tankować samochód by jechać do Lwowa autem.

 
Nawet w przypadku droższych biletów i tak opłaca się je kupić. Brak oczekiwania na granicy, krótki lot, niewielka odległość lotnisk od centrum Lwowa czy Kijowa to zalety sprawiające, że za bilet lotniczy warto zapłacić zdecydowanie więcej, niż 40 zł. Samolotu nie polecamy jedynie jeśli chcecie zrobić naprawdę duże zakupy, wybieracie się na długo z kilkoma ciężkimi walizkami albo chcecie pojeździć po miasteczkach i wsiach Ukrainy.

 


Jak NIE dojeżdżać? Autobusem na Ukrainę

Marszrutka Medyka Lwów

 
Wyjazd autobusem to rzecz, której nie polecamy nikomu. Taki sposób dojazdu tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się ok chociaż tylko z jednego powodu – ceny. Niby cena biletu jest niska ale po pierwsze nie warto oszczędzać i lepiej dopłacić do biletu na samolot, po drugie autobusy jadą BARDZO długo, po drugie nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja na granicy, po trzecie podróż nie zawsze jest komfortowa ze względu na różnych współpasażerów. Autobusu po prostu nie polecamy.

 

Polecamy również: