Cena biletu komunikacji miejskiej we Lwowie wkrótce wzrośnie

Ceny biletów na komunikację miejską we Lwowie wkrótce wzrosną. Ile wkrótce kosztować ma bilet tramwajowy i trolejbusowy we Lwowie?

 

Jeśli są tu jacyś amatorzy jazdy komunikacją miejską po Lwowie (chyba nie ma…) to mamy dla nich złą wiadomość. Nad Pełtwią będzie drożej. Miasto szykuje podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej we Lwowie. Według przedstawicieli lwowskiej komunikacji minimalna opłacalna kwota za przejazd powinna wynosić 5,51 UAH. Kwota zapowiedzianej podwyżki nie została jednak jeszcze podana do publicznej wiadomości.

 

Lokalne media prognozują, że transportu publiczny wkrótce kosztować będzie nawet 5 UAH, czyli wciąż mniej, niż opłacalna stawka za przejazd. W przeliczeniu za bilet normalny trzeba będzie zapłacić więc całe 62 grosze. Podwyżka cen biletów tramwajowych i trolejbusowych zaplanowana jest na pierwszy dzień kwietnia. Przyczyną podwyżek mają być problemy z płynnością finansową oraz brak środków na utrzymanie i naprawy taboru i infrastruktury oraz inwestycje.
 
Przypominamy, że we Lwowie bardzo tanie są przejazdy taksówkami, a przejazd Uberem może kosztować mniej niż bilety na komunikację miejską w Krakowie czy Warszawie. Zwłaszcza ze względu na stan techniczny i komfort podróży jazda komunikacją miejską we Lwowie to dobra jednorazowa atrakcja turystyczna, a nie sposób na normalne poruszanie się po mieście.

 

 
Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]