Randki we Lwowie. 7 romantycznych miejsc gdzie zabrać dziewczyny ze Lwowa

Randki we Lwowie. 7 romantycznych miejsc gdzie zabrać dziewczyny ze Lwowa

Wyjazdy do Lwowa popularne są ze względu na poszukiwanie śladów swoich rodzin czy ze względu na kulturę i sztukę. Ale nie tylko. Lwów to też miasto miłości i to nie tylko tej fizycznej dostępnej tu po cenach niższych niż w miastach zachodu. Jakie są najbardziej romantyczne miejsca we Lwowie? Gdzie iść na randkę we Lwowie? Gdzie we Lwowie “piorun sycylijski” trafił króla Władysława IV? Oto kilka romantycznych miejsc we Lwowie dobrych na randkę z dziewczyną lub zaręczyny.

 

Okno Kamienicy Regulusowskiej. Tu zakochał się król Władysław IV


 
Pierwsze romantyczne miejsce we Lwowie związane jest z miłosną historią dotyczącą polskiego króla Władysława IV Wazy. Nasz król podczas jednego z jego pobytów we Lwowie poznał swoją słynną ukochaną Jadwigę Wypyską z Łuszkowskich w 1634 roku. Podobno dostrzegł ją stojącą w oknie Kamienicy Regulusowskiej w której mieszkała we Lwowie pod adresem Rynek 30. Czy faktycznie po raz pierwszy zobaczył ją wyglądającą przez okno? To tylko legenda, ale cała historia jest prawdziwa. Jadwiga Łuszkowska, córka lwowskiego kupca Jana Łuszkowskiego, urodziła królowi Władysławowi IV nieślubnego syna – Władysława Konstantego Wazę. Więcej o miłosnej historii polskiego króla przeczytacie wkrótce w powstającym właśnie artykule. W niektórych miejscach historia ta mylnie przypisywana jest kamienicy pod numerem 31, a źródła w internecie jej balkon zdobiony charakterystycznymi głowami lwów nazywają “balkonem zakochanych”.

 

Dziedziniec Kamienicy Królewskiej króla Jana III Sobieskiego


 
Kamienica Królewska Jana III Sobieskiego pod adresem Rynek 6 we Lwowie jest jedną z najpiękniejszych kamienic przy głównym placu miasta, a jej dziedziniec – bez wątpienia – jednym z najpiękniejszych dziedzińców we Lwowie. Na bratniej Ukrainie przyjęło się wymienianie innych nazw tego budynku. I tak dziedziniec Kamienicy Królewskiej tradycyjnie określany mianem Małego Wawelu stał się “włoskim podwórkiem”. Dziedziniec jest naprawdę piękny. Podobno tutaj Jan III Sobieski wyznawał miłość słynnej Marysieńce. Latem działa tu restauracja, której oferty zdecydowanie nie polecamy.
 

Kopiec Unii Lubelskiej


 
Słynny Kopiec Unii Lubelskiej wzniesiony z inicjatywy wybitnego polskiego patrioty Franciszka Smolki jest jednym z najpiękniejszych punktów widokowych we Lwowie, a zarazem jednym z najbardziej romantycznych miejsc w mieście. We współczesnym Lwowie unika się wspominania o kopcu, częściej mowa o “Wysokiego Zamku” od nazwy wzniesienia na którym się znajduje i od ruin zamku Kazimierza Wielkiego znajdującego się na wzniesieniu.

 

Plac Katedralny przed Cafe 1


 
We współczesnym Lwowie powstało nowe romantyczne miejsce. W ogródku kawiarni Cafe 1 wśród najróżniejszych kwiatów doniczkowych ustawiony został znak przypominający zwykły znak drogowy. Z tą tylko różniąc, że nie wskazuje on drogi, ograniczenia prędkości czy nakazu jazdy w prawo. Pokazuje sylwetkę całującej się pary z napisem Kiss place. Miejsce to stało się jednym z najczęściej fotografowanych punktów wśród odwiedzających Lwów użytkowników aplikacji Instagram. Każda para chce mieć zdjęcie pod znakiem w kawiarnianym ogródku. Lepsza fotka pod znakiem niż leżenie na murach Kaplicy Boimów.
 

Park Stryjski


 
Jeśli ktoś pytał swojego dziadka ze Lwowa o to gdzie chodził z babcią na spacery to na 100% odpowiedź brzmiała – do Stryjskiego Parku. Park im. Jana Kilińskiego we Lwowie założony w latach 1876-1877 jest jednym z najlepszych miejsc na spacer we Lwowie. Najprzyjemniej spacerować tu wiosną, gdy w powietrzu czuć zapach kwiatów. Chociaż nie w 2019 roku bo obecnie pogoda niezbyt dopisuje.
 

Kawiarnie i restauracje z widokami


 
Czy może być coś bardziej romantycznego od wspólnego oglądania zachodu słońca nad Lwowem przy lampce wina lub filiżance kawy? Oczywiście, że może ale skoro już piszemy o romantycznych miejscach na randki we Lwowie to nie sposób nie wymienić kawiarni i restauracji z widokiem na miasto. Jak każdy lokal we Lwowie również te z widokiem są bardzo tanie, a wrażenia widokowe znacznie lepsze niż w kawiarniach położonych na parterach kamienic. Niektóre z lokali z widokiem na Lwów wymieniliśmy w naszym zestawieniu.

 

Ławka zakochany przy fontannie z Adonisem

 

 
W każdym większym mieście powstają obecnie mniej lub bardziej absurdalne “miejsca zakochanych”. W Krakowie symbolem miłości jest wieszanie kłódki na barierce Kładki Bernatka. We Lwowie obiekt będący symbolem miłości jest mniej spektakularny. To dość dyskusyjnej urody ławka ustawiona pod drzewami obok Ratusza od strony fontanny z Adonisem. Według nowego świeckiego zwyczaju szczęście zakochanej parze przynieść ma wspólne siedzenie na ławce podczas trzymania się za ręce.
 

 


 
Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]