Święto Niepodległości we Lwowie 2019 – znamy plan obchodów

Jak co roku również i w 2019 polski konsulat będzie organizować obchody Narodowego Święta Niepodległości we Lwowie. Każdego roku 11 listopada we Lwowie wygląda podobnie więc tegoroczne obchody, które odbędą się w poniedziałek nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem.

 

Wyjazd na Święto Niepodległości do Lwowa to w tym roku okazja do skorzystania z przedłużonego weekendu. Okazję, podobnie jak w wypadku Sylwedtra we Lwowie, zwietrzyły oczywiście biura turystyczne zajmujące się organizacją wycieczek do miasta.

 

W tym roku plan obchodów jest taki sam jak zwykle. O 10:00 odbędzie się msza w intencji ojczyzny w Katedrze Łacińskiej obok Rynku. Na 12:00 planowane jest uroczyste złożenie kwiatów przy mogile Pięciu Nieznanych z Persenkówki na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Zwykle z okolicy kolumny Adama Mickiewicza organizowany jest dojazd na cmentarz. Tego dnia zwykle otwierane jest też jego boczne wejście. Oto relacja z obchodów w 2017 roku.

 

11.11.2019 o 19:00 w Filharmonii Lwowskiej odbędzie się koncert “Niepodległa” z Krzesimira Dębskiego. Bilety w zależności od miejsca kosztują od zawrotnych 100 do 450 UAH. Ostatnie sztuki po 100 i 350 UAH wciąż dostępne są na stronie filharmonii.

 


 
Ostatnie wiadomości: