Najciekawsze punkty widokowe we Lwowie TOP

Najciekawsze punkty widokowe we Lwowie TOP

Przyjeżdżając do nowego miasta warto popatrzeć na nie z góry. We Lwowie znajduje się kilka ciekawych punktów widokowych z których zobaczyć można panoramę miasta. Oto ciekawe punkty widokowe we Lwowie, które warto zobaczyć.

 

Kawiarnie i restauracje


 

Jeśli chodzi o punkty widokowe we Lwowie to najlepiej rozpocząć od tych najmniej oczywistych, którymi są kawiarnie i restauracje. Zwykle miejscówki tego typu porażają cenami więc korzystając z niskich cen we Lwowie można za grosze wybrać się do lokalu oferującego ciekawe widoki. Wśród lwowskich kawiarni i restauracji z widokami na panoramę miasta wymienić można m.in. kawiarnię i klub Partyfon, restaurację Panorama, restaurację Terrazza czy Valentino, a także bar w hotelu Dniestr oraz jeszcze kilka innych, ciekawych miejsc w tym restaurację jednego z najlepszych hoteli – hotelu Leopolis z której widok zobaczyć możecie powyżej. Wkrótce przygotujemy obszerny przegląd lokali z ładnym widokiem na Lwów.

 

Kopiec Unii Lubelskiej


 

Lwowski Wysoki Zamek wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego przez wieki górował nad Lwowem. Niestety, budowla została zniszczona przez szwedzkie wojska w 1704 roku. Kilkaset lat później na wzgórzu z inicjatywy Franciszka Smolki usypano Kopiec Unii Lubelskiej upamiętniający przymierze Polski i Litwy. Kopiec Unii Lubelskiej to dziś najpopularniejszy punkt widokowy w mieście i jedno jedna z największych atrakcji Lwowa. Szczyt kopca wznosi się na wysokość 413 metrów nad poziomem morza. Obecni mieszkańcy Lwowa alergicznie reagują na nazwę Kopiec Unii Lubelskiej i używają nazwy Wysoki Zamek mimo, że po zamku pozostają już głównie wspomnienia. W mieście planuje się też budowę kolejki linowej w okolice kopca.
 

Kościół św. Elżbiety

 
Kolejna wielka atrakcja Lwowa, która poza bogatą historią oferuje współcześnie piękne widoki. Mowa o kościele św. Elżbiety położonym dokładnie na wododziale Wisły i Dniestru. Kościół otwarty 3 listopada 1911 roku po II wojnie światowej został zdewastowany i zamieniony na magazyn. W 1989 roku remontowała go firma Energopol ale budynek oddano później kościołowi grekokatolickiemu, który zrobił tu cerkiew. Do zwiedzania dostępna jest wieża kościoła z której rozpościera się ciekawy widok na miasto.

 

Wieża Ratuszowa


 

Wieża ratusza to jedna z najbardziej charakterystycznych wież w mieście. Współczesny ratusz we Lwowie powstawał w latach 1827 – 1835 na miejscu dużo starszego budynku, który ze względu na zły stan zawalił się w 1826 roku. Ratusz we Lwowie nie należy do najpiękniejszych ale jego wieża jest najwyższą wieżą ratusza na terenie Ukrainy. Z wysokiej na 65 metrów wieży rozpościera się piękny widok na panoramę Lwowa. Zwiedzanie tarasu kosztuje symboliczne grosze, ale najpierw trzeba pokonać ponad 300 schodów. Tutaj przeczytacie więcej o Ratuszu we Lwowie.

 

Lwia Góra (Góra Piaskowa)

 
O Kopcu Unii Lubelskiej wie prawie każdy turysta przyjeżdżający do Lwowa, ale jeśli jesteście fanami patrzenia na miasto w nieco większym spokoju to zapraszamy Was w inne miejsce. Lwia Góra we Lwowie to ciekawy punkt widokowy we Lwowie o którym wie niewielu turystów. Wznosząca się na 395 metrów góra znajduje się w dzielnicy Kajzerwald. Podobnie jak na Kopiec Unii Lubelskiej najlepiej przyjść wczesnym rankiem.

 

Cytadela we Lwowie

 

Austriacki zaborca wzniósł we Lwowie cytadelę nie po to, by bronić się przed napastnikami, ale by… bronić się przed jego mieszkańcami dążącymi do odzyskania niepodległości. Po I wojnie światowej w koszarach cytadeli stacjonował 19. Pułk Piechoty Odsieczy Lwowa. Później okupowana przez Rosjan i Niemców cytadela była miejscem kaźni. Zginąć tu mogło nawet 100 tysięcy zamordowanych ludzi. Dziś to dom dla przedsiębiorstw, a w jednym z bastionów zadomowił się Hotel Cytadela i Restauracja Armata. Z samego wzgórza roztacza się ładny widok na miasto, a jeśli chcecie zobaczyć jeszcze więcej to warto odwiedzić wspomnianą restaurację i taras widokowy. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda panorama Lwowa na zdjęciach to zapraszamy – tutaj.
 

 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

2 komentarze do wpisu „Najciekawsze punkty widokowe we Lwowie TOP

  1. Witam serdecznie
    Wyjeżdżam na 4 dni do Lwowa i jestem zainteresowany ubezpieczeniem turystycznym czy może orientuje się Pan jakie Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma najlepiej rozwiniętą strukturę “pomocy” we Lwowie. Generalnie nie chodzi mi o parametry danych ubezpieczeń oraz cenę, gdyż to sam sprawdzę. Chodzi mi tylko o jakość świadczenia usług “pomocy” na tym obszarze czyli Ukrainie. Zastanawiam się międzu AXA/PZU/Generali/Allianz. Czy może posiada Pan wiedzę, które Towarzystwo działa najsprawniej

    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Szacun za bardzo merytoryczny blog

  2. Wymog posiadania ubezpieczenia turystycznego do Lwowa istnieje ale nikt tego nie sprawdza na granicy a jak cos to zawsze sa prywatni lekarze we Lwowie taniej niz ubezpieczenie

Co robić w Budapeszcie? 11 nietypowych atrakcji z których warto skorzystać

Polskie pomniki we Lwowie
Słynne lwowskie pomniki, których już nie ma. TOP lista

Zamek w Podhorcach
Zamek w Podhorcach. Tak niszczeje polski Wersal Wschodu – historia, zwiedzanie

Zamknij