Next Bike – wynajem rowerów we Lwowie

Krakowianie już dawno przyzwyczaili się do systemu miejskich wypożyczalni rowerów. System znany dziś jako Wavelo działa u nas z powodzeniem od 2008 roku. Powiew nowych technologii zawitał również do Lwowa. Cena wypożyczenia rowerów we Lwowie nie jest przesadnie wysoka. Jak działa miejska wypożyczalnia rowerów we Lwowie?

 

Wypożyczenie roweru we Lwowie możliwe jest w kilku taryfach. Pakiet miesięczny dostępny od 01.05.2017 roku kosztuje 250 UAH. W tej cenie dziennie możemy przejechać za darmo 30 minut. Koszt kolejnych 30 minut to 4 UAH. Kolejne 30 minut jazdy kosztuje następne 4 UAH. Za następną godzinę płaci się 50 UAH.

 

Taryfa sezonowa obowiązuje od końca marca do końca października. Za sezon opłacony z góry trzeba zapłacić 800 UAH. W tym pakiecie również gwarantowane jest 30 minut darmowej jazdy w ciągu jednego dnia. Cena jest jednak nieco niższa jeśli chodzi o kolejną godzinę. Kolejna godzina jazdy dzielona jest na dwa pakiety po 2 UAH. Po przekroczeniu 1,5h jazdy w ciągu jednego dnia każda następna godzina wyceniona jest na 50 UAH.

 

 
Długoterminowe pakiety opłacają się jednak nie tylko dla osób, które studiują, mieszkają lub (tych pewnie jest najmniej) pracują we Lwowie. Turystom przyjeżdżającym do Lwowa na urlop polecić można czasowy wynajem roweru jedynie, jeśli planują skorzystanie z maksymalnie godzinnej przejażdżki. W tym pakiecie nie ma jednak darmowego okresu wypożyczenia.

 
Wybierasz się do Lwowa? Sprawdź oferty noclegów:


Booking.com


 

Koszt pierwszych 30 minut jazdy to 50 UAH. Kolejna godzina również wyceniona jest na tą kwotę. Przekroczenie tego czasu to koszt kolejnych 50 UAH. Godzinna przejażdżka kosztować będzie więc 100 UAH, a kolejne godziny odpowiednio więcej. Wypożyczenie roweru na cały dzień będzie dużo bardziej opłacalne po wykupieniu abonamentu.

 

Za wynajęcie roweru na ponad 12 godzin płaci się 1000 UAH. Jeśli nie zwrócimy roweru do systemu w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia przejażdżki administrator uzna go za skradziony. Kara za to wynosi aż 15000 UAH, a konto użytkownika jest dożywotnio blokowane.

 

 

We Lwowie znajduje się obecnie (lato 2017) dziesięć stacji w których czekają na nas rowery. Najważniejsze są oczywiście te w centrum – na Rynku przy Ratuszu, kolejny przy ul. Uniwersyteckiej w rejonie Akademii Lwowskiej i Parku imienia Tadeusza Kościuszki (obecnie Iwana Franki). Nieco dalej od centrum rowery znajdziemy m.in. na dwóch stoiskach przy ob. ul. Czornowoła, przy Politechnice, kolejna stacja znajduje się nieopodal Muzeum Kolei Lwowskiej. Ostatnia stacja z rowerami dostępna jest przy pętli w okolicach aquaparku Plyazh. Pełna mapa punktów znajduje się na oficjalnej stronie lwowskiego systemu Nextbike.

 

Jak wypożyczyć rower miejski we Lwowie

Przed rowerową przejażdżką po Lwowie należy założyć darmowe konto w systemie Nextbike. Można zrobić to za pomocą strony www, aplikacji na Windows Phone, iOS lub Androida, a także za pośrednictwem terminala i infolinii. Wypożyczenie roweru możliwe jest za pomocą aplikacji lub terminalu w punkcie. Odstawienie roweru na miejsce sygnalizowane jest za pomocą lampki i sygnału dźwiękowego. Jeśli nie ma wystarczającej ilości wolnych miejsc rower przypiąć można w pobliżu stacji, a jego zwrot potwierdzić za pomocą aplikacji w telefonie.

 

Nextbike na Ukrainie działa również w Kijowie, Charkowie, Odessie i Winnicy.

 


 
Polecamy również:

 
[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]