15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

Przed wyjazdem wiele osób zastanawia się co zobaczyć we Lwowie? Przedstawiamy co warto zwiedzić we Lwowie. Oto przewodnik po 15 obowiązkowych atrakcjach Lwowa, które powinny stać się częścią każdej wycieczki. Oto najciekawsze miejsca we Lwowie.

 
By zobaczyć kolejny podpunkt wystarczy kliknąć na dole na numer strony. Dla tych którzy już znają Lwów przygotowaliśmy też przewodnik po atrakcjach okolicy Lwowa.
 
Kopiec Unii Lubelskiej (Wysoki Zamek)

Kopiec Unii Lubelskiej
 
Kiedyś we Lwowie były dwa zamki – Niski i Wysoki. Obydwa nie przetrwały próby czasu. Wysoki Zamek wzniesiony z inicjatywy Kazimierza Wielkiego został poważnie zniszczony w 1704 przez Szwedów i ostatecznie rozebrany w 1772 roku przez zaborcę austriackiego. Niedługo później dzięki inicjatywie Franciszka Smolki na ruinach zamkowej baszty usypany został słynny Kopiec Unii Lubelskiej.
 
Kopiec wzniesiony w latach 1869-1890 ku upamiętnieniu 300. rocznicy przymierza Polski i Litwy był gigantycznym wyrazem patriotyzmu. Przywieziono tu ziemię z grobów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Patriotyczny kopiec miał więcej szczęścia od pomnika Franciszka Smolki, przetrwał czasy sowieckie i wciąż stoi dumnie górując nad Lwowem. Dziś z ukraińską flagą wbitą na szczycie. Wśród miejscowych kopiec funkcjonuje pod nazwą Wysoki Zamek. Z kopca o wysokości 398 m n.p.m. rozpościera się piękny widok na panoramę Lwowa. Miejsce popularne jest wśród turystów oraz amatorów spożywania alkoholu pod chmurką.

 

 


 
Polecamy również:

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Powiązane wpisy