15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

Przed wyjazdem wiele osób zastanawia się co zobaczyć we Lwowie? Przedstawiamy co warto zwiedzić we Lwowie. Oto przewodnik po 15 obowiązkowych atrakcjach Lwowa, które powinny stać się częścią każdej wycieczki. Oto najciekawsze miejsca we Lwowie.

 
By zobaczyć kolejny podpunkt wystarczy kliknąć na dole na numer strony. Dla tych którzy już znają Lwów przygotowaliśmy też przewodnik po atrakcjach okolicy Lwowa.
 
Kamienica Królewska

Lwów - muzeum w Kamienicy Królewskiej
 
Kamienica Królewska we Lwowie na Rynku pod numerem 6 została wzniesiona na zlecenie jednego ze słynnych lwowskich mieszczan – Konstantego Korniakta. Pochodzący z Grecji kupiec był bliskim przyjacielem polskich królów od których otrzymał tytuł szlachecki, a w 1570 roku obywatelstwo miasta Lwów. Kamienica różniła się od innych na Rynku ponieważ król Stefan Batory pozwolił Korniaktowi na budowę kamienicy dwukrotnie szerszej od pozostałych. W 1647 roku budynek przeszedł we własność Jakuba Sobieskiego, a następnie jego syna króla Jana III Sobieskiego.
 
Dziedziniec budynku nazywany dziś przez lokalsów “włoskim podwórkiem”, przez setki lat określany był mianem Małego Wawelu. Od 1908 roku aż do sowieckiej okupacji Lwowa w budynku działało muzeum Jana III Sobieskiego. Dziś działa tu muzeum historyczne o którym informacje przeczytacie w jednym z poprzednich artykułów – podziwiać można komnaty króla i trochę polskich pamiątek. Latem na dziedzińcu kamienicy Jana III Sobieskiego działa również restauracja.
 

 


 
Polecamy również:

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Powiązane wpisy