15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

Przed wyjazdem wiele osób zastanawia się co zobaczyć we Lwowie? Przedstawiamy co warto zwiedzić we Lwowie. Oto przewodnik po 15 obowiązkowych atrakcjach Lwowa, które powinny stać się częścią każdej wycieczki. Oto najciekawsze miejsca we Lwowie.

 
By zobaczyć kolejny podpunkt wystarczy kliknąć na dole na numer strony. Dla tych którzy już znają Lwów przygotowaliśmy też przewodnik po atrakcjach okolicy Lwowa.
 
Cmentarz Obrońców Lwowa


 
Tego miejsca nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze, miejsce we Lwowie. Autonomiczna część Cmentarza Łyczakowskiego. Miejsce spoczynku wielu polskich bohaterów Obrony Lwowa z 1918 roku oraz żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. Wzniesione wspólnymi siłami obywateli II RP pod przewodnictwem Straży Mogił Polskich Bohaterów we Lwowie. Zaprojektowane przez jednego z Obrońców Lwowa – Rudolfa Indrucha, którego grób również znajduje się na lwowskim Campo Santo.
 
Miejsce, które od zakończenia II wojny światowej było systematycznie dewastowane, a zwieńczeniem jego dramatycznej historii jest zniszczenie go przez władze w latach 70-tych ubiegłego wieku. Na szczęście dzięki staraniu firmy Energopol Cmentarz Obrońców Lwowa udało się odbudować. Dziś do pełni szczęścia brakuje uwolnienia słynnych Lwów przy Pomniku Chwały. W jednej z naszych relacji możecie zobaczyć jak wyglądają tu obchody Narodowego Święta Niepodległości we Lwowie. Polecamy też obszerny artykuł na temat historii Cmentarza Łyczakowskiego oraz drugi dotyczący Cmentarza Orląt Lwowskich.
 

 


 
Polecamy również:

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Powiązane wpisy