15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

Przed wyjazdem wiele osób zastanawia się co zobaczyć we Lwowie? Przedstawiamy co warto zwiedzić we Lwowie. Oto przewodnik po 15 obowiązkowych atrakcjach Lwowa, które powinny stać się częścią każdej wycieczki. Oto najciekawsze miejsca we Lwowie.

 
By zobaczyć kolejny podpunkt wystarczy kliknąć na dole na numer strony. Dla tych którzy już znają Lwów przygotowaliśmy też przewodnik po atrakcjach okolicy Lwowa.
 
Dworzec główny

 

Nie ma Lwowa bez Cmentarza Orląt, nie ma Lwowa bez budynku Teatru Wielkiego, ale nie ma też Lwowa bez przepięknego budynku dworca, którego oficjalne otwarcie odbyło się w 1904 roku. Ówcześnie był to jeden z najnowocześniejszych dworców w Europie. Nowoczesny budynek z okazałą halą peronową, trzema poczekalniami z bufetami, gigantyczną elektrownią parową oraz oświetleniem gazowym i elektrycznym odwiedzali architekci z całej Europy.
 
Bogato zdobiony budynek był areną walk podczas Obrony Lwowa w 1918 roku oraz miejscem pierwszych walk podczas II wojny światowej. Do dziś na stalowej konstrukcji hali peronowej dostrzec można ślady po dawnych działaniach zbrojnych. Na dworzec warto wybrać się nawet jeśli nie przyjeżdżacie do Lwowa pociągiem. Więcej ciekawych informacji przeczytacie w naszej relacji z wizyty na dworcu we Lwowie.

 

 


 
Polecamy również:

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Powiązane wpisy