15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

Przed wyjazdem wiele osób zastanawia się co zobaczyć we Lwowie? Przedstawiamy co warto zwiedzić we Lwowie. Oto przewodnik po 15 obowiązkowych atrakcjach Lwowa, które powinny stać się częścią każdej wycieczki. Oto najciekawsze miejsca we Lwowie.

 
By zobaczyć kolejny podpunkt wystarczy kliknąć na dole na numer strony. Dla tych którzy już znają Lwów przygotowaliśmy też przewodnik po atrakcjach okolicy Lwowa.
 
Stryjski Park

 
Historia parku im. Jana Kilińskiego we Lwowie sięga 1877 roku. Od 18 czerwca 1895 roku podziwiać można odremontowaną niedawno za polskie pieniądze rzeźbę patrona parku wykonaną przez słynnego Juliana Markowskiego (autora m.in. rzeźby Fortuna w gmachu Galicyjskiej Kasy Oszczędności i słynnego grobowca Józefy Markowskiej na Cmentarzu Łyczakowskim). Od 1894 roku w części terenów Parku Stryjskiego organizowano słynną Powszechną Wystawę Krajową oraz jeszcze słynniejsze Targi Wschodnie.

 
Wśród ich najważniejszych części wymienić można m.in. Pałac Sztuki, pawilon Panoramy Racławickiej, słynny pawilon firmy J.A. Baczewski wraz z wieżą w kształcie karafki czy też wieża radiowa z 1930 roku. W II RP Park Stryjski uznawany był za najpiękniejszy park w Polsce. Po wielkich polskich targach niewiele zostało do dziś. Malowniczo położony park ma powierzchnie aż 52 hektarów. Dziś podziwiać tu można sztuczny staw, sztuczne ruiny zamku i przejechać się Lwowską Kolej Dziecięcą. Władę Majewską siedzącą z kawalerem na ławce w Stryjskim Parku podglądał księżyc ze słynnej starej piosenki o Lwowie – Rozmowa z księżycem, którą opisywaliśmy w przeglądzie najciekawszych przedwojennych i powojennych lwowskich piosenek.

 

 


 
Polecamy również:

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Powiązane wpisy