15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

Przed wyjazdem wiele osób zastanawia się co zobaczyć we Lwowie? Przedstawiamy co warto zwiedzić we Lwowie. Oto przewodnik po 15 obowiązkowych atrakcjach Lwowa, które powinny stać się częścią każdej wycieczki. Oto najciekawsze miejsca we Lwowie.

 
By zobaczyć kolejny podpunkt wystarczy kliknąć na dole na numer strony. Dla tych którzy już znają Lwów przygotowaliśmy też przewodnik po atrakcjach okolicy Lwowa.
 
Kościół Bożego Ciała i klasztor Dominikanów

 
Widząc nagłówek powinniście już zgadnąć. Tak – to kolejna przepiękna świątynia w której dziś działa cerkiew. Tym razem chodzi o kościół Bożego Ciała i klasztor Dominikanów we Lwowie powstały w 1769 roku jako najwspanialsza barokowa we Lwowie wzniesiona według projektu Jana de Witte. urządzanie świątyni zakończono dopiero w 1798 roku. We wnętrzu podziwiać można m.in. ciekawe drewniane figury świętych oraz pomnik upamiętniający słynnego Artura Grottgera.

 
Po wojnie zabrano stąd organy przeniesione do filharmonii lwowskiej. Dominikanom udało się ewakuować obraz Matki Boskiej Zwycięskiej, który przeniesiono do Gdańska, Matka Boska Jackowa z kaplicy Potockich została ewakuowana do klasztoru w Krakowie. Po nastaniu czasów sowieckich we Lwowie we wnętrzu działał skład materiałów budowlanych, a klasztorne mury stały się domem dla muzeum religii i ateizmu. Dziś po prostu Muzeum Historii Religii.
 

 


 
Polecamy również:

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Powiązane wpisy