15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

15 najciekawszych miejsc we Lwowie. Te atrakcje we Lwowie warto zobaczyć TOP

Przed wyjazdem wiele osób zastanawia się co zobaczyć we Lwowie? Przedstawiamy co warto zwiedzić we Lwowie. Oto przewodnik po 15 obowiązkowych atrakcjach Lwowa, które powinny stać się częścią każdej wycieczki. Oto najciekawsze miejsca we Lwowie.

 
By zobaczyć kolejny podpunkt wystarczy kliknąć na dole na numer strony. Dla tych którzy już znają Lwów przygotowaliśmy też przewodnik po atrakcjach okolicy Lwowa.
 
Kościół św. Piotra i Pawła

 
Kościół św. Piotra i Pawła i klasztor Jezuitów we Lwowie nieopodal centrum miasta to kolejna bardzo ważna świątynia we Lwowie. Barokowy budynek powstawał w latach 1610-1635 z inicjatywy Elżbiety Sieniawskiej. Kościół św. Piotra i Pawła powinien z czymś kojarzyć się wszystkim mieszkańcom Krakowa bowiem podobny jest do świątyni pod tym samym wezwaniem, którą zobaczyć można w naszym mieście przy ul. Grodzkiej.

 

We wnętrzu podziwiać można marmurowy ołtarz główny z lat 1744-1747, obraz Ukrzyżowanie, osiem ołtarzy bocznych, a także chociażby tablicę z 1912 upamiętniającą rocznicę śmierci słynnego Piotra Skargi. Kościół mógł pochwalić się wieżą, która na rozkaz austriackiego zaborcy została rozebrana w 1830 roku. Po przejęciu Lwowa przez Sowietów świątynia była systematycznie rozkradana i niszczona. Działało tu składowisko literatury. W czasach niepodległej Ukrainy zadbano o zabytek i w 2010 roku oddano go kościołowi. Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem informacja o tym, że dziś nie jest to rzymskokatolicka świątynia, a cerkiew obrządku bizantyjsko-ukraińskiego.
 

 


 
Polecamy również:

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Powiązane wpisy