Jakie pieniądze zabrać na Cypr? Jaką wziąć walutę?

Cypr staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów wśród Polaków. Wiedza o Cyprze nie jest jednak jeszcze powszechna dlatego wielu turystów zastanawia się jakie pieniądze są na Cyprze. Jaka jest waluta na Cyprze? Jakie pieniądze obowiązują w Republice Cypru, a jakie pieniądze są na Cyprze Północnym? Sprawdźmy jakie pieniądze trzeba zabrać na Cypr.

 
Jeśli wybieracie się na Cypr to wiedzie już pewnie, że wyspa Cypr podzielona jest między dwa terytoria. Część Cypru zajmowana jest przez będącą w Unii Europejskiej Republikę Cypru. Jakie pieniądze są na Cyprze w Unii?
 
Podobnie jak w wielu krajach Unii Europejskiej również i na Cyprze oficjalną walutą jest euro. Jakie pieniądze najlepiej więc wziąć – euro oczywiście.
 
Jeśli wybieramy się na drugą część Cypru to warto pamiętać, że używana tam waluta to lira turecka. Oczywiście da się w wielu turystycznych miejscach zapłacić w euro ale jeśli zostało Wam coś z zakupów w Turcji to będzie można wydać te pieniądze również i na terytorium Cypru Północnego.

 
Polecamy również: