Orszak Trzech króli 2021. Czy będzie? Czy odwołany? O której orszak?

Z nadchodzącym świętem Objawienia Pańskiego znanym szeroko jako święto Trzech Króli nieodzownie związana jest tradycji w postaci orszaku Trzech Króli. Czy w 2021 roku będzie Orszak Trzech Króli? Czy Orszak Trzech Króli jest odwołany w Polsce w 2021 roku? Sprawdźmy to!
 

Orszak Trzech Króli to tradycyjne przemarsz organizowany w wielu katolickich krajach zarówno w Polsce jak i na świecie, jednak to właśnie tradycja orszaku Trzech Króli w naszym kraju uznawana jest za jedną z najciekawszych i najważniejszych.
 
W Polsce w wielu miastach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Czy w 2021 roku “nowej normalności” zapewnianej nam przez rządzących również będzie Orszak Trzech Króli?
 
Odpowiedź na to pytanie nie jest ani negatywna ani pozytywna. Wszystko zależy od tego gdzie mieszkacie. W niektórych miejscach Orszak Trzech Króli 2021 został bezwarunkowo odwołany, inne zaś się odbędą.
 
W niektórych miastach zamiast jednego dużego orszaku Trzech Króli organizowane będą małe, lokalne wydarzenia ub po prostu spacery orszakowe. Orszak Trzech Króli 2021 w Warszawie będzie miał wymiar zdecydowanie ograniczony i symboliczny. W innych miastach również może się okazać, że żadnego orszaku nie będzie.

 
Polecamy również: