Kiedy święto Trzech Króli. Kiedy jest? Kiedy obchodzimy 2021

Kiedy święto Trzech Króli. Kiedy jest? Kiedy obchodzimy 2021

Grudzień to okres składający się z okresu przedświątecznego, ważnych dla wielu osób Świąt Bożego Narodzenia oraz okresu hucznych zabaw związanych z obchodami Nowego Roku. W tym okresie występuje jeszcze jedno święto ważne dla wyznawców kościoła rzymskokatolickiego – Trzech Króli. Kiedy jest święto Trzech Króli? Od kiedy święto Trzech Króli jest dniem wolnym?

 

Trzech Króli czyli święto Objawienia Pańskiego to dla chrześcijan ważna uroczystość mająca być pamiątką objawienia się Boga człowiekowi. Jest to jedno z kalendarza świąt nakazanych. Kiedy wypada? Kiedy jest Trzech Króli?
 
Święto znane jako Trzech Króli wypada zawsze 6 stycznia w kościołach katolickich oraz 19 stycznia w cerkwi prawosławnej. Kiedy Trzech Króli jest wolne?
 
Wiele dni ustawowo wolnych od pracy w Polsce to nie święta narodowe, a święta kościoła rzymskokatolickiego. Tak jest właśnie w wypadku Trzech Króli. Święto 6 stycznia było świętem przed wojną aż do 16 listopada 1960 roku. Pomysł by do kalendarza wprowadzić je powrotem pojawił się w 2010 roku.
 
Od kiedy Trzech Króli to wolne? Ponownie Trzech Króli to wolne od 6 stycznia 2011 roku. 1 stycznia 2011 zaczęły obowiązywać przepisy dodające do kalendarza kolejny dzień wolny w Polsce. Kiedy jest Trzech Króli 2021? Święto będziemy obchodzić w środę 6 stycznia 2021 roku.

 
Polecamy również: