Czy w Wielkiej Brytanii jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Wielka Brytania nie jest już jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, więc wiele osób zastanawia się czy w Wielkiej Brytanii zmienia się czas. Jeśli jedziecie do Londynu albo Birmingham w okresie zmiany czasu to warto sprawdzić jak sytuacja wygląda w Anglii i całej UK. Czy jest zmiana czasu w UK? Kiedy jest zmiana czasu w Wielkiej Brytanii, w Szkocji, w Anglii i w Irlandii Północnej?

 

Od wielu lat w wielu krajach trwa debata nad tym czy w czasach rozwoju technologicznego warto wciąż wracać do reliktu przeszłości i przeprowadzać coroczne zmiany czasu. Zmiana czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy została już wycofana w krajach takich jak chociażby Rosja czy Turcja. Czy w Wielkiej Brytanii jest zmiana czasu?
 
Podobnie jak w Polsce, tak i w Wielkiej Brytanii, wciąż przeprowadza się problematyczną dla wielu osób i branż zmianę czasu. Zmiana czasu w zimowego na letni i z letniego na zimowy odbywa się w Wielkiej Brytanii co roku odpowiednio w ostatnią niedzielę marca i w ostatnią niedzielę października. Kiedy więc jest zmiana czasu w Londynie czy Manchesterze?
 
W 2020 roku zmiana czasu w Wielkiej Brytanii zostanie przeprowadzona w nocy z 24 na 25 października. Z czasu zimowego na letni Brytyjczycy przejdą zaś w nocy z 27 na 28 marca 2021 roku.

 
Polecamy również: