Od ilu lat alkohol w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej?

Anglia, Szkocja, Walia czy Irlandia Północna nie są miejscami najczęściej wybieranymi przez turystów z Polski dlatego też wiedza o wyjazdach w tym kierunku nie jest powszechna. Jeśli zastanawiacie się od ilu lat można kupić alkohol w Anglii słowem Wielkiej Brytanii to przychodzimy dziś z pomocą. Ile trzeba mieć lat by legalnie kupić alkohol w sklepie? Ile trzeba mieć lat by legalnie spożywać alkohol? W różnych miejscach są różne przepisy. Sprawdźmy więc jak to wygląda.

 

W większości krajów Europy wiek w którym można legalnie kupić alkohol jest dość podobny. Wielka Brytania – Anglia, Walia, Szkocja czy Irlandia Północna nie są tu wyjątkiem od reguły, chociaż przepisy w wymienionych miejscach mają pewne subtelne różnice. W większości miejsc w sklepie alkohol można kupić od 18 lat.

 

W Anglii, Szkocji i Walii by legalnie kupić alkohol w sklepie lub barze trzeba mieć 18 lat ale są pewne wyjątki. Niepełnoletni w wieku od 16 roku mogą spożywać alkohol w lokalach gastronomicznych pod opieką dorosłych. Niepełnoletnim dozwolone jest spożywanie niskoprocentowych alkoholi takich jak wino, piwo czy cydr.

 

W Irlandii Północnej przepisy są inne. Tu niepełnoletni nie mogą kupić alkoholu w sklepie i nie mogą go spożywać w lokalach gastronomicznych nawet pod opieką dorosłych. Jak wyglądają przepisy dotyczące wieku legalnego spożycia alkoholu? Tu też bywa różnie.

 

Przepisy w Anglii nie regulują w sposób jasny minimalnego wieku w jakim można spożywać alkohol w domu pod opieką dorosłych. W Walii jest to… 5 lat. W Szkocji przepisy również nie określają minimalnego wieku spożywania w domowym zaciszu.

 

Jeśli liczyliście na to, że będąc niepełnoletnim zrobicie alkoholowe zakupy w Anglii to niestety musimy Was rozczarować. Są jednak w Europie kraje w których jest to możliwe.

 

Polecamy również: