Czy w Rosji jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Przeglądając prasowe artykuły dotyczące zmiany czasu w Rosji można zabłądzić. Można przeczytać, że w Rosji nie ma zmiany czasu, a jeszcze inne artykuły podają, że zmiana czasu jest w Rosji. Jak to w końcu jest? Jeśli wybieracie się do Rosji w październiku lub w marcu i zastanawiacie się czy trzeba przestawiać zegarek to dziś to dla Was sprawdzamy. Czy w Rosji jest zmiana czasu? Czy Rosja zmienia czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni? Kiedy jest zmiana czasu w Rosji?

 
Wiele osób wybierających się na zwiedzanie Moskwy lub Petersburga zastanawia się jaki czas jest w Rosji. Jeśli jedziecie do Rosji na jesień lub na wiosnę to problemem może być kwestia zmiany czasu. Czy w Rosji zmienia się czas czy nie? Na ten temat krąży wiele mylących informacji, więc warto odpowiedzieć na to pytanie raz na zawsze.
 
W Rosji obowiązywała zmiana czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Są osoby, które wciąż pamiętają zmianę czasu w Rosji ale już od kilku lat. Rosja jest jednym z państw, których terytoria leżą w Europie, które nie decyduje się na zmianę czasu.
 
W Rosji ostatecznie zrezygnowano z przeprowadzania cyklicznej zmiany czasu w 2014 roku. W Unii Europejskiej też od wielu lat trwają dyskusje na temat sensowności zmiany czasu. Rosja wyprzedziła resztę Europy. W kraju temat rezygnacji ze zmiany czasu wywołano już w 2009 roku i po kilku latach podjęto ostateczną decyzję.
 
Rosja nie zmienia czasu podobnie jak Turcja. Jeśli więc pytacie czy w Rosji jest zmiana czasu to nie – nie ma. W Rosji obowiązuje na stałe czas zimowy.

 
Polecamy również: