Czy w Rumunii jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Rumunia zdecydowanie nie należy do najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów, więc wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego jak jest w Rumunii. W okresie powszechnie prowadzonej zmiany czasu w różnych krajach Europy wiele osób może zastanawiać się czy w Rumunii jest zmiana czasu. Czy Rumunia zmienia czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Kiedy w Rumunii jest zmiana czasu? Sprawdźmy to!

 

Niewiele osób jeździ do Rumunii i niewiele osób interesuje się Rumunią. Rumunia nie obchodzi zbyt wielu turystów więc nie każdy wie czy w Rumunii jest zmiana czasu. Wszak przecież są już kraje takie jak chociażby Turcja czy Rosja, które zdecydowały się na rezygnację z corocznej zmiany czasu. Czy tak samo jest w Rumunii?
 
Jeśli zastanawiacie się czy w Rumunii jest zmiana czasu to mamy dla Was odpowiedź. Jeśli nie lubicie całego zamieszania wywoływanego co roku przez przedpotopowy zwyczaj z czasów rewolucji przemysłowej to mamy złe informacje. W Rumunii jest zmiana czasu. Rumunia zmienia czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni. Co to oznacza? Kiedy jest zmiana czasu w Rumunii?
 
Tradycyjnie zmiana czasu w Rumunii organizowana jest w ostatnią niedzielę października z czasu letniego na zimowy, a z czasu zimowego na letni Rumunia przechodzi w ostatnią niedzielę marca. W 2020 roku zmiana czasu w Rumunii odbędzie się w nocy z 24 na 25 października, a w 2021 roku na czas letni Rumunia przejdzie w nocy z 27 na 28 marca.
 
Co będzie w przyszłości? Teoretycznie w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził możliwość braku zmiany czasu w Unii Europejskiej, więc poczekamy – zobaczymy.

 
Polecamy również: