Czy w Turcji jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Koniec października to dla wielu Polaków i mieszkańców Europy trudny czas związany z krytykowaną od lat zmianą czasu. Jeśli uciekacie od jesiennego chłodu na wakacje do Turcji albo chcecie rozpocząć lato szybciej niż w Polsce to pewnie zastanawiacie się czy w Turcji jest zmiana czasu. Czy Turcja zmienia czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Kiedy Turcja zmienia czasu? Sprawdźmy to.

 

Turcja od lat jest jednym z popularnych kierunków wyjazdów wakacyjnych wśród Polaków. Nic dziwnego, że osoby jadące do Turcji w październiku i marcu zastanawiają się czy Turcja zmienia czasu. Teoretycznie wszystko przecież na to wskazuje. Czy rzeczywiście w Turcji jest zmiana czasu?

 
Nie! Jeśli jedziecie na wakacje do Turcji w końcówce października lub pod koniec marca to musicie na to uważać. Wiele osób pamięta jeszcze czasy w których w Turcji była zmiana czasu, ale kraj zrezygnował z przechodzenia z czasu letniego na zimowy i z zimowego na letni.

 
W Turcji zmieniano czas do 2016 roku ale już zaprzestano tego niepotrzebnego zamieszania, które wciąż mamy w Polsce, w Niemczech czy nawet na Ukrainie, która znajduje się podobnie jak Turcja, poza Unią Europejską. Od kilku lat w Turcji obowiązuje jedynie czas letni. Zimowego czasu w Turcji nie ma i nic nie wskazuje na to, by Turcy mieli zamiar wracać do zwyczaju zmiany czasu.

 
Polecamy również: