Czy we Francji jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Wizyta we Francji to dla wielu osób wyjazd, który trzeba zaliczyć przynajmniej raz w życiu. Jeśli jedziecie do Francji na przykład do Paryża w okresie stosowanej wciąż w Europie zmiany czasu to pewnie zastanawiacie się czy we Francji jest zmiana czasu. Czy Francja zmienia czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Kiedy jest zmiana czasu w Francji? Sprawdźmy to!

 
Każdego roku od wielu lat przez Europę przetacza się debata o tym czy warto zmieniać czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Coroczna zmiana czasu ma już liczne grono przeciwników, a niektóre kraje jak chociażby Turcja czy Rosja zrezygnowały ze zmiany czasu. Jak jest we Francji?
 
Czy jest zmiana czasu we Francji? We Francji sytuacja z czasem wygląda podobnie jak w Polsce. Francja wciąż przechodzi zmianę czasu w październiku z letniego na zimowy, a w marcu z zimowego na letni. Kiedy dokładnie?
 
Zmiana czasu z letniego na zimowy organizowana jest zawsze w ostatnią niedzielę października, a z zimowego na letni zawsze w ostatnią niedzielę marca. Co to oznacza? Zmiana czasu we Francji 2020 z zimowego na letni odbędzie się z nocy z 24 na 25 października, a z czasu zimowego na letni Francuzi przejdą w nocy z 27 na 28 marca 2021 roku.
 
Co będzie w przyszłości ze zmianą czasu we Francji? Teoretycznie w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził możliwość braku zmiany czasu w Unii Europejskiej, więc poczekamy – zobaczymy.
 
Polecamy również: