Czy we Francji jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Czy we Francji jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Wizyta we Francji to dla wielu osób wyjazd, który trzeba zaliczyć przynajmniej raz w życiu. Jeśli jedziecie do Francji na przykład do Paryża w okresie stosowanej wciąż w Europie zmiany czasu to pewnie zastanawiacie się czy we Francji jest zmiana czasu. Czy Francja zmienia czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Kiedy jest zmiana czasu w Francji? Sprawdźmy to!

 
Każdego roku od wielu lat przez Europę przetacza się debata o tym czy warto zmieniać czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Coroczna zmiana czasu ma już liczne grono przeciwników, a niektóre kraje jak chociażby Turcja czy Rosja zrezygnowały ze zmiany czasu. Jak jest we Francji?
 
Czy jest zmiana czasu we Francji? We Francji sytuacja z czasem wygląda podobnie jak w Polsce. Francja wciąż przechodzi zmianę czasu w październiku z letniego na zimowy, a w marcu z zimowego na letni. Kiedy dokładnie?
 
Zmiana czasu z letniego na zimowy organizowana jest zawsze w ostatnią niedzielę października, a z zimowego na letni zawsze w ostatnią niedzielę marca. Co to oznacza? Zmiana czasu we Francji 2020 z zimowego na letni odbędzie się z nocy z 24 na 25 października, a z czasu zimowego na letni Francuzi przejdą w nocy z 27 na 28 marca 2021 roku.
 
Co będzie w przyszłości ze zmianą czasu we Francji? Teoretycznie w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził możliwość braku zmiany czasu w Unii Europejskiej, więc poczekamy – zobaczymy.
 
Polecamy również: