W jakim powiecie leży Szczawnica? W jakim jest Szczawnica?

Przez tworzone przez władze zamieszania ostatnimi czasy wiele osób interesuje się w jakim powiecie leży dana miejscowość. Jeśli planujecie wyjazd na zwiedzanie atrakcji w Szczawnicy i zastanawiacie się czy na miejscu będzie można normalnie żyć to pewnie interesuje Was w jaki powiat jest w Szczawnicy. W jakim powiecie jest Szczawnica? Sprawdźmy to. Sprawdźmy też jakie to województwo.

 

Szczawnica kiedyś była miejscowością większą, niż dzisiaj. Starsi żyjący za komuny kuracjusze mogą też pamiętać miejscowość Szczawnica-Krościenko. Miejscowość podzielono w 1982 roku, a potem od 1 stycznia 2008 roku gmina Szczawnica została zmieniona z miejskiej na miejsko wiejską.
 
Szczawnica to dziś niewielkie uzdrowisko zamieszkałe na stałe zaledwie przez około 6 tysięcy osób. Przez Szczawnicę przepływają rzeki – słynny Dunajec oraz potok Grajcarek ze słynnym wodospadem w Szczawnicy. Samo miasteczko położone jest w województwie małopolskim tuż na granicy ze Słowacją i pograniczu Beskidów Zachodnich oraz Pienin.
 
Jeśli zastanawiacie się w jakim powiacie leży Szczawnica, a jest to pytanie na czasie, to spieszymy z odpowiedzią. Szczawnica leży w powiecie nowotarskim. Tak samo jak sąsiednie Krościenko, Rabka, Czorsztyn czy Szczawnica.

 
Polecamy również: