Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy – dojazd i parking

Szczawnica obfituje w różne atrakcje w Szczawnicy mniejszego bądź większego formatu umieszczone w centrum miejscowości ale i na obrzeżach jest co robić. Jeśli znudzi Wam się Szczawnica to można ruszyć się z miasteczka i zdecydować na dojazd samochodem nad Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy. Gdzie zaparkować? Jak dojechać? Sprawdzamy parking i dojazd nad Wodospad Zaskalnik.

 


Wodospad Zaskalnik – dojazd samochodem

Wodospad Zaskalnik jest atrakcją w stylu, który najbardziej lubimy. Podjeżdżamy samochodem, parkujemy za darmo w najbliższej okolicy, wysiadamy z auta i już jesteśmy. Bez mijania kramów z chińskim badziewiem, bez horrendalnie wysokich opłat, bez łażenia bez celu przez kilka godzin. Zaskalnik znajduje się około 8 minut jazdy od pl. Józefa Dietla w Szczawnicy.

 
wodospad w szczawnicy
 
Dojazd samochodem jest łatwy. Z ul. Szalaya wjeżdżamy w Szlachtowską i w lewo za drogą w ulice Sopotnicką dojeżdżamy na miejsce. Jeśli narzekacie na nadmiar czasu to możne też wybrać się tu na wycieczkę pieszą trwającą około 40 minut. Można tu dojechać też ciuchcią z centrum Szczawnicy ale po co za to płacić, skoro można dojechać własnym autem?

 

 


Wodospad Zaskalnik – krótkie informacje

Zaskalnik jest wodospadem na niewielkim około 10 kilometrowym potoku Sopotnicki Potok, który wpada do kolejnego niewielkiego potoku Grajcarek, a następnie do Dunajca. Zejście do wodospadu wiedzie po stromych kamieniach i korzeniach. Zdecydowanie nie nadaje się dla dzieci. Wodospad można zobaczyć z asfaltowej drogi ze specjalnie przygotowanego punktu widokowego. Schodzenie na dół z dzieckiem jest niezbyt rozsądne, co z resztą widać na zdjęciu na samym końcu wpisu.
 
Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy - dojazd i parking
 
Znajdujący się w szczawnickiej Sewerynówce Zaskalnik ma około 5 metrów wysokości. Pod wodospadem znajduje się niewielka niecka, która stała się miejscem w którym w bikini pozują najróżniejszej maści aspirujące influencerki z Instagrama. Woda spadająca z Zaskalnika płynie dość spokojnym nurtem, chociaż po opadach deszczu bywa tu nieco mniej sielankowo.

 
Jeśli lubicie kąpiele w bardzo zimnej wodzie to możecie spróbować ustrzelić dobry kard do fotki na Insta. Widzieliśmy też turystów z psem. W sezonie turystycznym jeśli zależy Wam na spokoju niezmąconym wrzaskiem bachorów to lepiej wybrać się tu z samego rana.

 

 
W okolicy znajduje się “restauracja”, stadnina koni, a nieco wyżej nad Wodospadem Zaskalnik położona jest Kaplica na Sewerynówce w której do dziś w góralskich wnętrzach odprawiane są msze święte. Obok wodospadu znajduje się też niewielka polana na piknik z altanką. Najmilszą informacją jest cennik Wodospadu Zaskalnik – 0 złotych. Nikt nie kasuje. Za darmo.

 
Polecamy również: