Kiedy najlepiej jechać do Budapesztu? Pogoda i wydarzenia

Budapeszt to jedna z tańszych stolic europejskich znajdujących się dość blisko Polski więc jest jednym z tych miejsc do których wybiera się wielu Polaków. Sprawdźmy więc kiedy najlepiej wybrać się do Budapesztu. Kiedy pojechać do Budapesztu jeśli bierzemy pod uwagę pogodę, wydarzenia w Budapeszcie czy ceny i natłok turystów. Sprawdźmy kiedy najlepiej wybrać się do Budapesztu.

 

Odpowiedzi na pytanie kiedy najlepiej wybrać się do Budapesztu nie da się jednoznacznie udzielić ponieważ różni ludzie mają różne budżety i różne oczekiwania związane z podróżą. Jeśli chcecie uciec od zimna w Polsce i nie lubicie upałów to wyjazd do Budapesztu późną jesienią oraz w zimie będzie bardzo dobrym pomysłem, jeśli chcecie uciec od tłumów to warto przyjechać do Budapesztu w pewne konkretne daty. Tekst podzielimy więc na kilka części odpowiadających na najważniejsze pytania wybierających się do Budapesztu

 


Kiedy jechać do Budapesztu – pogoda


 
Klimat w Budapeszcie to klimat umiarkowany kontynentalny. Oznacza to dość ciepłe lata i niezbyt chłodne zimy. Jeśli chodzi o pogodę najlepszą na zwiedzanie to do Budapesztu warto jechać od kwietnia (średnia temperatura w dzień 17,8 stopni), przez maj i czerwiec. W lipcu w Budapeszcie jest najgoręcej więc warto go unikać. Przyjemnie jest od sierpnia do października w którym średnia temperatura do 16,5 stopnia.

Zima w Budapeszcie też nie jest najgorsza. Temperatury są korzystniejsze niż u nas ale w grudniu, styczniu i lutym można natrafić na opady, które zepsują nam wycieczkę.

 


Kiedy jechać do Budapesztu – tłumy i ceny


 
Tak zwany “wysoki sezon” w Budapeszcie trwa od czerwca do września, więc jeśli nie macie zbyt wielu pieniędzy to warto przyjechać przed sezonem. Oczywiście poza sezonem też są daty w których w Budapeszcie jest drogo: święta Bożego Narodzenia i Sylwester, oraz długie weekendy więc przed wyjazdem warto sprawdzić daty świąt na Węgrzech.

Budapeszt wybierany jest przez wielu Polaków i Niemców więc gdy w Polsce lub w Niemczech wypada długi weekend to też można spodziewać się tłumów. Tłumy do Budapesztu przyjeżdżają też na festiwale i GP Węgier oraz w weekendy.

 


Kiedy jechać do Budapesztu – zabawa

Budapeszt jest miejscem w którym organizowane są wydarzenia znane na cały świat wśród których wymienić można Sziget Festival, Hunarian Grand Prix, wydarzenia z okazji Dnia św. Szczepana w II dzień świąt Bożego Narodzenia, turystów ściągają także jarmarki świąteczne przed Bożym Narodzeniem, Budapest Fish Festival, Budapest Spring Festival w kwietniu, Budapest Summer Festival w wakacje czy festiwal wina lub palinki.

 
Warto sprawdzić wcześniej kiedy dokładnie organizowane jest dane wydarzenie tak, by móc w nim uczestniczyć. Każdego dnia i w każdy weekend w najróżniejszych klubach w Budapeszcie też idzie się dobrze zabawić.

 
Polecamy również: