Czy do Rosji potrzebny jest paszport czy dowód? Dokumenty do Moskwy

W Rosji jest wiele przepięknych miejsc, które warto zobaczyć. By nie wymieniać za długo warto przytoczyć chociażby miasta takie jak Moskwa czy Petersburg. Jeśli chcielibyście tam pojechać i zastanawiacie się jakich dokumentów potrzeba do Rosji to dobrze trafiliście. Dziś sprawdzimy czy do Rosji potrzeba paszportu czy wystarczy dowód osobisty. Czy jadąc do Moskwy trzeba mieć wizę? Czy można pojechać do Rosji bez wizy? Gdzie można pojechać do Rosji bez wizy? Zobaczmy!

 

Rosja położona częściowo w Europie i zajmująca znaczną część północnej Azji jest jednym z najciekawszych miejsc, które można odwiedzić ale zorganizowanie wyjazdu do Rosji nie jest tak proste jak chociażby wyjazd do Czech. Rosja nie należy do krajów Strefy Schengen i nie jest członkiem Unii Europejskiej dlatego też pytanie czy do Rosji potrzeba paszportu jest pytaniem, które warto sobie postawić przed wyjazdem.

 
Niestety jeśli chcielibyście pojechać do Moskwy bez paszportu to musimy Was rozczarować. Czy wystarczy dowód osobisty do Rosji? Nie. Do Rosji potrzebny jest paszport. Ile musi być ważny paszport do Rosji? Jadąc do Moskwy musimy zadbać o to, by nasz dokument ważny był przynajmniej jeszcze przez sześć miesięcy.

 
Kolejnym pytaniem, które stawiają sobie turyści jest to czy do Rosji potrzebna jest wiza. Tu mamy wiadomość dobrą i złą. Zła jest taka, że potrzebna jest wiza. Dobra jest taka, że nie wszędzie. Do Rosji można pojechać bez standardowej wizy do obwodu leningradzkiego, obwodu kaliningradzkiego i dalekowschodniego okręgu federalnego. Tu wystarczy elektroniczna e-wiza.

 
Osoby chcące jechać przejechać przez Rosję muszą mieć wizę tranzytową, poza osobami lecącymi samolotem jeśli opuszczą teren Federacji Rosyjskiej w ciągu mniej niż 24 godzin.

 
Czy da się pojechać bez wizy do Rosi? Da się pojechać do Rosji bez wizy. Dotyczy to zwiedzających Petersburg i obwód leningradzki, wjazd z e-wizą na pozostałe tereny możliwy jest tylko tranzytem. E-wizę turystyczną, biznesową lub humanitarną można mieć również chcąc wjechać do obwodu kaliningradzkiego. E-Wizę do obwodu kaliningradzkiego, do obwodu leningradzkiego i do dalekowschodniego okręgu federalnego można otrzymać pod adresem http://electronic-visa.kdmid.ru/index_en.html. Wyrabianie wiz może być czasowo zawieszane o czym zawsze dowiedzie się z oficjalnej strony do której adres jest w poprzednim zdaniu.

 
Polecamy również: