Ile można przewieźć alkoholu z Białorusi do Polski? Ile na Białoruś? Limity celne

Białoruś dzięki cenom niższym niż w Polsce i możliwości dość łatwego już bezwizowego wjazdu powoli staje się coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie kierunkiem. Jeśli macie zamiar dołączyć do gronia Polaków zwiedzających Białoruś to przed wyjazdem warto sprawdzić jakie są limity celne na przywóz papierosów i alkoholu z Białorusi. Ile można przywieźć alkoholu z Białorusi do Polski? Ile papierosów? Czy limity łączą się? Sprawdzamy! Sprawdzamy też ile alkoholu można przywieźć na Białoruś.

Z Białorusi do Polski można przywieźć, tak samo jak z Ukrainy, 1 litr alkoholu powyżej 22 procent (w tym spirytusu) lub 2 litry alkoholi o mocy do 22 procent. Dodatkowo przywieźć można 16 litrów piwa i 4 litry wina niemusującego ALE Białoruś ma własne przepisy dotyczące… WWOZU alkoholu. W myśl białoruskich przepisów do kraju można wywieźć w sumie 3 litry alkoholu, jeśli więc bierzecie prezent z Polski dla znajomych na Białorusi trzeba uważać. W limit wliczane są też piwa więc jeśli przywozicie pół litra czystej to możecie wziąć ze sobą jeszcze tylko 5 piw.

 

Ile można zabrać papierosów czy tytoniu? Tu przepisy są takie same jak limity alkoholu i papierosów spoza Unii Europejskiej – można przywieźć 40 sztuk papierosów czyli 2 paczki. Tylko 2 paczki, nie że dwie zamknięte a jedną otwartą, nie że 2 zamknięte i 2 niewypalone papierosy.

 

Zamiast 2 paczek papierosów można przywieźć do Polski 20 sztuk cygaretek lub 10 sztuk cygar lub 50 gramów tytoniu. To limity przy przekraczaniu granicy drogą lądową. Samolotem limity są wyższe i to odpowiednio 200 sztuk lub 100 sztuk lub 50 sztuk lub 250 gramów. Limity dotyczą osób od 17 roku życia. Młodsi nie mogą przewozić wyrobów akcyzowych.

 

Polecamy również: