Ile kosztuje chleb na Ukrainie? Aktualna cena chleba

Jeśli należycie do osób własnoręcznie przygotowujących sobie śniadania to jednym z produktów, który jest potrzebny do ich przygotowania jest chleb lub bułka. Po cenie chleba poznać można jakie są ceny w danym kraju. Wiele osób, które nie zdają sobie sprawy z niskości cen na Ukrainie 2020 zadaje sobie pytanie ile kosztuje chleb na Ukrainie. Sprawdzamy ile kosztuje chleb i bułki zarówno w normalnych supermarketach, tanich supermarketach jak i dobrych piekarniach na Ukrainie. Oto cena chleba.

 
W lepszym sklepie za wysokiej jakości chleb graham kupimy za 70 UAH. Paczka pieczywa tostowego Dan Cake o wadze 750 gramów kosztuje 60 UAH, chleb kukurydziany w supermarkecie kosztuje 22 UAH, zwykły chleb o wadze 300 gramów to koszt 20 UAH. Da się oczywiście kupić tańszy chleb na Ukrainie – bochenek żytniego chleba o wadze 250 gramów kosztować będzie w granicach 15-17 UAH.

 
W zwykłym supermarkecie da się kupić chleb o wadze około 200-250 gramów już za 5-7 UAH. Zwykłą bułkę kajzerkę w supermarkecie kupimy za 3-5 UAH w zależności co to za bułka.

 
Ceny w dobrych jakościowo piekarniach będą oczywiście wyższe. W jednej z najlepszych piekarni na Ukrainie, znajdującej się we Lwowie piekarni Zhyvvy Khlib, ceny w porównaniu do tego samego typu lokali w Polsce są mimo wszystko żałośnie niskie.

 
Za wypiekaną na miejscu bagietkę francuską płacimy 28 UAH, portugalskie ciastka pasteis de nata 22 UAH za sztukę, chleb orkiszowy kosztuje 68 UAH, ziemniaczany 64 UAH, gryczany 58 UAH. Za zwykły chleb pszenny w “luksusowej” piekarni płacimy 40 UAH, a za

 
Jeśli chodzi o pieczywo chrupkie to opakowanie lokalnego ukraińskiego pieczywa chrupkiego kupimy w granicach od 10 do 20 UAH. Do przeliczeń trzeba przyjąć że 10 UAH to około 1,50 zł. Czasem 1,40 czasem 1,60 zależy od tego jaki jest kurs hrywny we Lwowie.

 

Polecamy również: