Gdzie napompować rower w Krakowie? Stacje naprawy rowerów i kompresory

Jesteśmy gorącymi przeciwnikami wykorzystywania rowerów jako jedynych środków transportu. Nie nadają się ani do jazdy po deszczu, ani do jazdy w nocy, ani do jazdy z droższym laptopem, ani na ważne spotkanie, ani do wożenia zakupów ale jako rekreacja – proszę bardzo! Rower w Krakowie to coraz bardziej popularna rozrywka. Wiele osób jeżdżących na rowerach zastanawia się gdzie w Krakowie można napompować rower. Sprawdźmy to!

 

W Krakowie od dawna bardzo wiele środków z miejskiej kasy pakowanych jest w rozwój infrastruktury rowerowej. Powstają ścieżki czy estakady ale nie tylko. Miasto zafundowało stacje do obsługi rowerów gdzie można pompować rower. Gdzie w Krakowie można napompować rower?
 
Tego typu stacje powstały na Błoniach, przy Placu Bohaterów Getta, przy pl. Inwalidów, Poczcie Głównej, przy przystanku Dworzec Główny Wschód przy PKP Łobzów. Stacje naprawy rowerów są właściwie w całym mieście. Również w punktach takich jak: ul. Mackiewicza, pętla Krowodrza Górka, Park Krowoderski, Wyki, kolejna znajduje się przy Zarządzie Dróg Miasta Krakowa, przy przystanku Ludwinów, Moście Dębnickim, na Rondzie Grunwaldzkim, na Pułaskiego, na Kapelance, ul. Praskiej, Moście Zwierzynieckim, przy Grota Roweckiego, na Tynieckiej w Pychowicach, na Tynieckiej przy Jemiołowej, przy parkingu Czerwone Maki, przy Kobierzyńskiej i Zawiłej, na Tynieckiej przy Dąbrowej, na Kolne i w Tyńcu pod opactwem Benedyktynów.
 
Jeszcze nie wiecie gdzie napompować rower? Mamy zdecydowanie lepsze rozwiązanie od stacji ufundowanych przez miasto. Rower w Krakowie można napompować praktycznie przy każdej stacji benzynowej, która wyposażona jest w ogólnodostępny kompresor! Może okazać się, że taka stacja będzie zdecydowanie bliżej Waszego miejsca zamieszkania. W Krakowie kompresorami dysponują m.in. stacje Lotos, Orlen, BP, Shel, Circle K czy Aral.
 

Niektórzy rowerzyści posiadający bardziej skomplikowany sprzęt od standardowych wentyli samochodowych szukają też pomocy w najróżniejszych wypożyczalniach rowerowych w centrum miasta.

 

Polecamy również: