Visa podnosi limit płatności zbliżeniowych bez PIN-u

Przy epidemii chińskiego wirusa wiele placówek handlowych apeluje o korzystanie z płatności kartami, najlepiej zbliżeniowo. Z tej okazji operator kart Visa poinformował właśnie o podniesieniu limitu płatności zbliżeniowych przy których nie jest wymagane potwierdzenie kodem PIN aż o połowę. Ile wyniesie nowy limit? Oczywiście mowa o limicie płatności bez pinu na Ukrainie.

 

Ukraiński oddział Visa poinformował o zwiększeniu limitu z progu wynoszącego obecnie 1000 UAH aż o 50%. Na Ukrainie płatność kartami Visa bez podawania PIN-u będzie więc możliwa aż do kwoty 1500 UAH. W przeliczeniu na złotówki to nieco ponad 231 zł. Jeśli kiedyś zdziwiliście się, że zbliżeniowa płatność kartą na Ukrainie przeszła przy zakupach za kwotę wyższą, niż 50 złotych w przeliczeniu to wiecie już dlaczego tak było.

 

Nowy limit jest o 50% wyższy niż poprzedni, co sprawi że codzienne transakcje będą wygodniejsze dla ukraińskich użytkowników – zapewniają przedstawiciele firmy

 

 
Przy okazji poinformowano również, że obecnie aż 52% płatności za zakupy na Ukrainie wykonywana jest przy użyciu płatności zbliżeniowych.

 
Dla przypomnienia warto dodać, że w Polsce w której zarabia się zdecydowanie więcej, a ceny są wyższe, limit płatności bez potwierdzenia PIN-em jest zdecydowanie niższy. W marcu 2020 roku polskie serwisy informacyjne podawały, że limit został podniesiony do 100 złotych.

 


 
Polecamy również: