Kiedy wreszcie pojedziemy do Lwowa? Ukraińskie media wstępnie informują

Kiedy wreszcie pojedziemy do Lwowa? Ukraińskie media wstępnie informują

Każdego dnia słyszymy o kolejnych miejscach w których wreszcie ograniczone zostaną przepisy ograniczające wolność obywateli. Powolny powrót do normalności po świętach zapowiada Austria, w Czechach zakazy dotyczące zajęć na sportowych na świeżym powietrzu czy zamknięcia niektórych sklepów również mają zostać wkrótce poluzowane jeśli dynamika rozprzestrzeniania choroby nie zwiększy się. Na Ukrainie również powoli mówi się już o planach łagodzenia zakazów. Co wiadomo? Kiedy będzie można lecieć do Lwowa, Kijowa lub Odessy i jechać na Ukrainę?

 
Ukraina wprowadziła szerokie restrykcje gdy oficjalna liczba zarażonych chińskim wirusem była bardzo mała. Do tej pory na każdym kroku pojawiały się nowe obostrzenia ale po raz pierwszy od kilku tygodni w ukraińskich mediach czytamy pozytywne informacje. Pojawiły się wstępne plany rozluźnienia zakazów chociaż do powrotu do normalności jeszcze daleka droga.

 
Na portalu LB.ua czytamy, że na Ukrainie możliwe jest orwarcie centrów handlowych i wszystkich sklepów oraz zakładów fryzjerskich od dnia 1 maja 2020 roku. Wstępnie na połowę maja zaplanowane jest przywrócenie zajęć dydaktycznych w szkołach, wznowienie pracy restauracji i salonów piękności.

 


 
Niestety nie oznacza to, że w połowie maja uda nam się wreszcie pojechać do Lwowa. Według informacji portalu LB.ua ukraińskie granice i lotniska mogą być zamknięte aż do końca czerwca 2020. Portal informuje, że decyzja dotycząca tej kwestii zostanie podjęta w zależności od sytuacji panującej w kraju.

 
Oczywiście sam fakt ewentualnego otwarcia granic dla obcokrajowców przez Ukrainę nie oznacza jeszcze, że sam wyjazd na weekend do Lwowa będzie łatwo zorganizować. Niewiele nam przyjdzie z otwartych granic, jeśli po przylocie do domu zostaniemy w nim zamknięci z całą rodziną na 14 dni. Niektórzy mogą zostać we Lwowie na dłużej ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może sobie na to pozwolić.

 
Na chwilę publikacji tego tekstu na Ukrainie odnotowano 1462 oficjalnie potwierdzone przypadki i 45 ofiar śmiertelnych.

 


 
Polecamy również: