Jaka waluta jest w Norwegii? Jakie są pieniądze?

Norwegia rzadko wybierana jest na kierunek wakacyjnych wyjazdów. Większości turystów z Polski po prostu na to nie stać, jeśli należycie jednak do tych, którzy mają zamiar spędzić trochę czasu oglądając na przykład fiordy to mamy dla Was informacje na temat waluty w Norwegii. Dziś sprawdzamy jakie pieniądze są w Norwegii, czy w Norwegii akceptują euro i jakie pieniądze wziąć do Norwegii.

  • Jakie pieniądze są w Norwegii ?
  • Jakie pieniądze zabrać?
  • Czy w Norwegii jest euro?

Norwegia nie należy do krajów znajdujących się w Unii Europejskiej dlatego też w kraju nie płaci się walutą euro. Narodowa waluta Norwegii to korona norweska. Międzynarodowy kod ISO 4217 korony norweskiej to NOK. Korona norweska dzieli się na 100 øre. W obiegu pozostają zarówno banknoty, jak i monety.

Norweskie monety to 1, 5, 10 i 20 koron. W obiegu pozostają też banknoty o nominałach 50, 100, 200, 500 i 1000 koron norweskich. Zwykle używa się banknotów o niższych nominałach, banknot o nominale 1000 koron przedstawiający spienione fale używany jest dość rzadko. Nic dziwnego – jego wartość to aż około 385 złotych!

Kurs wymiany korony norweskiej to w granicach 100 NOK za 38 zł.


Jakie pieniądze wziąć do Norwegii?

Wymiana złotówek na korony norweskie w Polsce jest mało opłacalna. W kantorach w Norwegii da się czasem wymienić złotówki na korony. Większość osób wybierających się do Norwegii decyduje się na korzystanie z bankomatów i kart, chociaż nie w każdym sklepie akceptowane są karty kredytowe.

Podsumowanie: jaka jest waluta w Norwegii? Walutą w Norwegii są korony norweskie. Kraj nie przeszedł na euro i nie jest członkiem Unii Europejskiej.

Polecamy również: