Czy w Norwegii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Czy w Norwegii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Norwegia nie należy do krajów najczęściej odwiedzanych przez Polaków dlatego wiele osób nie wie czy w Norwegii działa karta EKUZ. Czy w Norwegii jest EKUZ? Czy do Norwegii trzeba ubezpieczenie turystyczne? Sprawdźmy to!

 

Odpowiedź na pytanie: “Czy w Norwegii działa EKUZ” jest oczywiście twierdząca. Tak, na terenie Norwegii działa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta EKUZ umożliwia dostęp do publicznej opieki medycznej na takich samych warunkach, jakie przysługują osobom ubezpieczonym w Norwegii. Dzięki EKUZ można skorzystać z niezbędnej opieki zdrowotnej podczas pobytu w Norwegii i następnie ubiegać się o zwrot kosztów leczenia w Polsce.

 
Czy do Norwegii trzeba więc coś więcej? Wielu osobom wyjeżdżającym do Norwegii wystarczy EKUZ ale warto pamiętać, że EKUZ to nie ubezpieczenie turystyczne.

 
Korzystając z dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, polisa zapewnia w razie czego więcej niż tylko ubezpieczenie od kosztów leczenia ale też na przykład posiada OC, OC sportowe, ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie od kosztów akcji ratowniczej.

 
Podsumowanie: Czy w Norwegii jest EKUZ? Tak, ale jadąc do Norwegii zwłaszcza jeśli mamy zamiar uprawiać sport warto zainteresować się zakupem dodatkowego ubezpieczenia turystycznego.

 
Warto przeczytać również: