Czy 1 listopada jest wolny w USA? Czy Wszystkich Świętych?

1 listopada to dzień, który w Polsce i wielu innych krajach jest świętowany jako Wszystkich Świętych. Jest to tradycyjne katolickie święto, podczas którego wierni Kościoła katolickiego odwiedzają cmentarze, modlą się i zapalają znicze na grobach swoich bliskich. Wiele osób zastanawia się czy 1 listopada jest wolne w USA. Czy w Stanach mają wolne 1 listopada?

Czy 1 listopada jest wolne w USA? Czy jest to dzień ustawowo wolny od pracy? Już na samym wstępie wspomnieliśmy, że Wszystkich Świętych to święto wynikające z tradycji katolickiej. Na tej podstawie łatwo zgadnąć czy 1 listopada jest dniem wolnym w USA. Oczywiście nie.

W USA nie obchodzi się Wszystkich Świętych w taki sam sposób, jak w krajach o katolickiej tradycji. Choć święto to jest znane wśród członków niewielkich wspólnot katolickich, które mogą je celebrować zgodnie z religijną tradycją. W żadnym wypadku nie jest to jednak dzień, który miałby status święta państwowego czy tym bardziej dnia ustawowo wolnego od pracy.

W Stanach Zjednoczonych, Dzień Wszystkich Świętych nie wpłynął na codzienne życie i pracę. 1 listopada nie jest dniem wolnym od pracy.

W listopadzie świętem i dniem ustawowo wolnym od pracy jest Veterans Day obchodzony 11 listopada, który jest dniem wolnym od pracy i dniem upamiętnia wszystkich weteranów.

Podsumowanie: czy 1 listopada jest wolny w USA? 1 listopada, obchodzony jako Wszystkich Świętych przez członków Kościoła katolickiego, nie jest dniem wolnym od pracy w Stanach Zjednoczonych. To katolickie święto jest mało znane i nie ma praktycznie żadnego wpływu na życie codzienne w USA.

Polecamy również: