Czy 1 listopada jest wolny w Anglii? Czy wolne w UK?

1 listopada to dla Polaków bardzo ważne święto. Wiele osób zastanawia się czy w Wielkiej Brytanii będącej dla wielu Polaków drugą ojczyzną, 1 listopada jest wolny. Czy w UK jest Wszystkich Świętych? Czy 1 listopada jest wolne w Anglii? Czy 1 listopada jest wolne w Walii? Czy 1 listopada jest wolne w Szkocji? Czy 1 listopada jest wolnej w Irlandii Północnej? Sprawdźmy czy jest Wszystkich Świętych!

Wielu Polaków nie wyobraża sobie początku listopada bez tradycyjnej wizyty na grobach. Wiele osób stawia sobie pytanie czy podobne zwyczaje panują w innych krajach Europy w tym w Anglii.

Czy 1 listopada jest wolny w UK? Czy w Wielkiej Brytanii 1 listopada jest dniem wolnym od pracy? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: nie jest. Katolickie święto znane jako Wszystkich Świętych obchodzone jest w niewielu krajach Europy. Tylko w niektórych jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Na liście tych państw nie ma Wielkiej Brytanii.

1 listopada nie jest traktowany jako dzień wolny ani w Anglii i Walii, ani w Szkocji, ani w Irlandii Północnej. Nie ma też zwyczajów powszechnych wizyt na grobach.

Podsumowanie: czy 1 listopada jest wolne w Anglii? Czy 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym w Wielkiej Brytanii? Nie. 1 listopada w UK to zwykły dzień powszedni.

Polecamy również: