Ile kosztuje kilogram karpia? Ile kosztuje karp 2022? Cena karpia!

Ile kosztuje kilogram karpia? Ile kosztuje karp 2022? Cena karpia!

Wielu Polaków nie wyobraża sobie świąt i Wigilii bez karpia – zarówno tego smażonego jak i w galarecie. Karp to ważny element świąt ale w czasach galopującej inflacji nie każdego stać na taką samą ilość karpia jak przed laty. W 2022 roku wiele osób zastanawia się ile kosztuje karp. Ile kosztuje kilogram karpia? Sprawdźmy cenę!

 

Ile kosztuje karp? To pytanie stawiają sobie tysiące Polaków. Jaka jest na nie odpowiedź? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile kosztuje kilogram karpia. Wiele zależy od tego czy kupujemy całą rybę czy tylko jej fragmenty, a także od tego gdzie i jakiego karpia kupujemy.

 
W dużych supermarketach karp patroszony w 2022 roku można dostać w cenie w granicach 45 złotych za kilogram. Na promocji da się trafić karpia patroszonego nawet poniżej 30 złotych ale rzadko. W tanich marketach najdroższego karpia kupimy jako karpia w dzwonkach, który kosztować może około 75 złotych za kilogram, a nawet nieco więcej za filet bez kości.
 
W marketach z niższej półki cenowej takich jak Biedronka czy Lidl cena płatów karpia ze skórą to w granicach 35 złotych za kilogram, a filet kosztuje około 40-45 złotych.

 
Oczywiście cena karpia to kwestia zmieniająca się dość dynamicznie. Im bliżej świąt Bożego Narodzenia 2022 tym większe prawdopodobieństwo, że cena karpia w marketach będzie spadać chociaż niektórzy uważają, że będzie rosnąć.
 
Podsumowanie: ile kosztuje karp? Najtańsze karpie kupimy za około 30 złotych za kilogram, a najdroższe i najwyższej jakości fragmenty karpia mogą kosztować nawet w granicach 70 złotych za kilogram.

 
Polecamy również: