Z jakiego warzywa słyną Węgry? Słynne warzywo w Węgrzech

Węgry słyną z Premiera Viktora Orbana, smacznego salami i pięknego parlamentu w Budapeszcie, ale to nie wszystkie pozytywne skojarzenia z Węgrami. Wiele osób zastanawia się z jakim warzywem kojarzą się Węgry? Jakie jest słynne węgierskie warzywo? Sprawdźmy to!
 
Jakie jest najsłynniejsze warzywo hodowane w Węgrzech? Jaka jest odpowiedź na pytanie do krzyżówki? Chodzi oczywiście o jeden z podstawowych składników węgierskiej kuchni czyli o paprykę.
 
Historia papryki w Węgrzech sięga setek lat. Początkowo roślina sadzona była jako ozdoba w ogrodach. W 1570 roku papryka zdobiła ogród matki Nikoli Zrinskiego. Papryka na stale zagościła jako podstawowy składnik węgierskiej kuchni około XVIII. Pozycja papryki została ugruntowana dodatkowo w czasie epidemii cholery.
 
Węgry, mimo niewielkiej powierzchni, są jednym z dziesięciu największych eksporterów papryki na świecie. Jeśli zastanawiacie się jakie dania węgierskie mają w sobie paprykę to warto zobaczyć nasze zestawienie 15. dań kuchni węgierskiej, które warto skosztować.
 
Na zakończenie warto jednak podkreślić, że papryka technicznie nie jest zaliczana do warzyw. Papryka jest oczywiście owocem.

 
Warto przeczytać również: