Widokowa Wieża Petrin – cennik biletów zwiedzania

Jeśli odwiedzasz Pragę, to na pewno będziesz chciał odwiedzić Wieżę Widokową Petrin. Wieża oferuje jedne z najlepszych widoków na miasto. Wielu turystów zastanawia się ile kosztuje Wieża Petrin. Jaki jest cennik biletów zwiedzania Wieży Petrin? Oto krótkie wprowadzenie do wieży w Pradze, w tym opis tego, co można zobaczyć i cennik biletów na zwiedzanie. Ile kosztuje wstęp na wieżę? Co należy wiedzieć w 2024 roku?

Wieża widokowa Petrin znana też jako Wieża Petrińska oraz potocznie jako “Praska Wieża Eiffla” znajduje się w praskim parku na wzgórzu Petrin. Park jest doskonałym miejscem na relaks i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Wieża jest mniejszą kopią paryskiej wieży Eiffla i została otwarta dla zwiedzających 20 sierpnia 1891 roku.

Widok ze szczytu wieży sięgającej 65,5 metra jest niesamowity – w pogodny dzień można zobaczyć aż do Niemiec! Wiele osób jadących do Pragi zastanawia się ile kosztuje wstęp na wieżę. Jaki jest cennik?

Wieża Petrińska czyli wieża widokowa na Petrzynie nie należy do najdroższych atrakcji w Pradze. Cennik przedstawia się następująco. Bilet normalny w 2024 roku to koszt 220 CZK czyli w przeliczeniu na złotówki nieco poniżej 40 złotych, ulgowy bilet wstępu kosztuje 150 CZK, a rodzinny w cenniku to 440 CZK.

Wieża widokowa w Pradze czynna jest w sezonie wakacyjnym od 9:00 do 21:00, poza sezonem w październiku-grudniu od 10 do 20:00, w okresie od stycznia do marca od 10:00 do 18:00, a w kwietniu i w maju godziny otwarcia to od 9:00 do 20:00.

Ceny z cennika wieży widokowej w Pradze pochodzą z cennika biletów dostępnego w 2024 roku. Bilety na wieżę można kupić na oficjalnej stronie internetowej dostępnej m.in. po ukraińsku i angielsku ale niestety nie w języku polskim.

Jeśli odwiedzasz Pragę, to upewnij się, że dodasz wieżę widokową Petrin do swojej listy miejsc do zobaczenia. Bilety są w dosyć przystępnych cenach, więc jest to świetna opcja dla podróżujących z niższym budżetem, którzy nie chcą wydawać na wstęp na wieżę Żiżkov, który jest wyraźnie droższy.

Polecamy również: