Internet na Ukrainie i we Lwowie 2024. Ceny i pakiety

Ceny rozmów z Ukrainy do Polski (i z Polski na Ukrainę zresztą też) powalają na kolana. Jeśli jedziecie do Lwowa dobrym pomysłem jest zakup karty pre-paid zaraz po przekroczeniu granicy. Wydanie kilku złotych może oszczędzić wam rachunku wyższego nawet o kilkadziesiąt. Jaką sieć telefonii komórkowej wybrać na Ukrainie? Ile kosztuje internet mobilny we Lwowie? O tym poniżej.

 

Po przekroczeniu granicy z Ukrainą w Korczowej sklep z kartami pre-paid znajduje się już w pierwszej wiosce Nakoneczne Drugie po lewej stronie drogi. W Szegini ukraińską kartę kupicie prawie w każdym sklepie przy przejściu, podobnie jak na przejściu pieszym w Medyce.
 
Do sklepu warto wybrać się szybko, bowiem przypadkowe włączenie transmisji danych czy też rozmowy do Polski lub na Ukrainę mogą skończyć się niemiło wysokim rachunkiem.
 

Jeśli jedziecie autobusem lub pociągiem to dla bezpieczeństwa najlepiej włączyć tryb samolotowy jeszcze przed przekroczeniem granicy i kupić kartę zaraz po przyjeździe do Lwowa.

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy w jednym z wpisów – karty niektórych ukraińskich operatorów delikatnie różnią się wymiarami w stosunku do tych, które dostaniemy u nas. Po zakupie karty ukraińskiego Vodafone nie wykrywał jej ani laptop, ani telefon, ani tablet. Jedynie wzięty “w razie W” stary telefon Samsunga działał z ukraińską kartą.
 

Podobne problemy spotkały nas również po zakupie kart sieci Kyivstar. Obejściem problemu okazało się wyłamanie karty nano SIM i włożenie jej do polskiej ramki pozwalającej na używanie mikro SIM. Tak przygotowany zestaw działał już bez żadnych przeszkód. Sytuacja ta miała miejsce kilka lat temu i dziś większych problemów już nie ma.

 


Zakup pre-paida i doładowań do telefonu na Ukrainie

Jeśli nie czytacie cyrylicy najlepiej udać się do salonu którejś z sieci telefonii komórkowej by tam dokonać zakupu karty i aktywować wybrany pakiet danych. W razie czego warto też kupić sobie od razu doładowanie do telefonu ponieważ na Ukrainie nie jest to takie proste.

 

Telefony pre-paid można zasilać za pomocą doładowań kupionych w e-kioskach (jeśli nie czytacie po rosyjsku i ukraińsku to i tak nie jest opcja dla Was), a także po zakupie karty-zdrapki, jak w latach 90′ w Polsce. Nie da się kupić doładowania w kasie na stacji benzynowej czy w sklepie spożywczym drukowanego tak jak w Polsce prosto z terminala.

Problememm zwłaszcza na prowincji, jest szybki dostęp do internetu. Od 6 kwietnia 2018 roku we Lwowie i wybranych miejscowościach na Ukrainie korzystać już można z internetu w standardzie 4G we wszystkich sieciach. Więcej informacji w naszym artykule Sieć 4G wreszcie we Lwowie.

 


Jakiego operatora wybrać na Ukrainie?

Z doświadczenia polecamy sieć Kyivstar. Operator dysponuje dużą liczbą salonów firmowych w centrum Lwowa (pierwszy salon znajduje się w odległości dosłownie 100 metrów od Rynku – obecnie ulica Beryndy, a następny po przejściu przez Wały Hetmańskie obecnie Doroszenki, salon firmowy Kyievstar znajduje się też przy Wałowej 11), a także dobrym zasięgiem na terenie Lwowa i w jego okolicach.

 

Sieć posiada kilka tanich pakietów internetu mobilnego, które różnią się ceną nie tylko ze względu na pakiet danych i ilość darmowych minut, lecz także ze względu na obszar obowiązywania pakietu. Jeśli spędzacie urlop tylko we Lwowie nie dajcie się naciągnąć na pakiet, który działa na terytorium całego państwa. Wystarczy regionalny plan taryfowy dla Lwowa. Oto jak przedstawia się cennik internetu mobilnego w Kyivstar.

 

Sieć oferuje kilka pakietów internetu mobilnego takich jak Twój Start za 135 UAH za 5 GB na 4 tygodnie, Twój Wybór za 175 UAH za 4 tygodnie za 15 GB oraz Twój Optimum za 250 UAH za 4 tygodnie za 25 GB pakietu. We wszystkich taryfach są dodatki takie jak darmowe minuty czy bonusy przy doładowaniu.

 

Do podstawowych zastosowań w czasie urlopu powinien z powodzeniem wystarczyć inna najtańsza oferta za 150 UAH miesięcznie z 15 GB internetu na Ukrainie. Jeżeli macie jeszcze zamiar wrócić kiedyś do Lwowa kupcie sobie od razu kartę zdrapkę za 50 lub 100 UAH. Przyda się na kolejny wyjazd.

 

Sieć Kyivstar ma w swojej ofercie również inne pakiety z dostępem tylko do internetu bez możliwości wykonywania połączeń, te są jeszcze tańsze.

 


Rozmowy do Polski z Ukrainy

 
Przypominamy, że numer kierunkowy z Ukrainy do Polski na komórkę to +48.
 

Jeżeli chcecie porozumieć się z rodziną, która nie używa serwisów społecznościowych i musicie koniecznie dzwonić z telefonu komórkowego to odwiedzając salon Kyivstar najlepiej poprosić o wbicie dodatkowego doładowania i wykupienie opcji tańszych rozmów z Ukrainy do Polski.

 

Kyivstar prowadzi usługę “Ulubione Państwo”, która obniża ceny rozmów zagranicznych. W tej taryfie minuta rozmowy do Polski kosztuje 0,8 UAH (w standardowym pakiecie rozmowa do Polski to koszt aż 25 UAH). Aktywacja usługi możliwa jest po wprowadzeniu kodu *222*48#. Jeśli chcecie aktywować usługę również dla innego kraju to po prostu zamiast 48 wpiszcie tam jego numer kierunkowy.

 

Strona operatora dostępna jest wprawdzie w języku angielskim, ale polecamy jednak dokonywać wszelkich koniecznych zmian ustawień w salonach firmowych. Uważajcie jednak na pazerność pracowników sklepów, którzy słysząc Polaków mogą Was oszukać. Nas oszukał pracownik salonu Kyivstar w centrum handlowym Forum Lviv. Na szczęście jedynie na kwotę 20 UAH.

 

Polecamy również:

 


 

11 komentarzy do “Internet na Ukrainie i we Lwowie 2024. Ceny i pakiety”

 1. Mogę polecić Vodafone. Salonik znajduje się w pawilonach przy ulicy Petra Doroszenki, zaraz obok Krzywej Lipy. Za 70 UAH kupiłem kartę z 4 GB danych oraz 75 minutami do wszystkich sieci (styczeń 2018).

 2. Witam, mam pytanie jeśli przylecę do Lwowa samolotem i od razu z lotniska chciałbym jechać uberem, gdzie mogę kupić i doładować kartę. Mam na myśli okolice lotniska.
  Z góry dzięki za odpowiedź
  P.S Robicie świetną robotę

 3. Na lotnisku jest kiosk i chyba można kupić w nim starter ale obsłużenie tego wszystkiego bez kogoś z obsługi od operatora może być dość trudne. Ale tak na szybko to nie będzie najlepszym pomysłem po prostu zamówienie Ubera przez WiFi. Najważniejsze, żeby nie brać “lotniskowej” taksówki bo najdroższa i podróżnych płacących w euro lub dolarach naciągają nawet na przejazd do centrum za 10 euro.

 4. Czy mogę prosić o informację, jaką kartę należy kupić jeśli potrzebuję jedynie kilkunastu krótkich rozmów i smsów do Polski w trakcie weekendu na Ukrainie? Karta startowa za X kwotę i doładowanie za X kwotę? Internetu nie potrzebuję. Czy to nie jest tak, jak w PL, że na karcie startowej jest już jakaś kwota do wykorzystania na rozmowy? Proszę o wsparcie.

 5. Rozmowy do Polski w Kievstar kosztują 13 groszy za minutę po aktywowaniu pakietu tanich rozmów do Polski, więc pewnie jakąś najtańszą

 6. Witam,
  Jak odróżnić kartę (doładowanie?) działające lokalnie, od takiej na cały kraj?
  Pozdrawiam.

 7. Doładowania działają wszędzie, jeśli chodzi o taryfy czy lokalne czy ogólnokrajowe to zależy od taryfy. Najlepiej przy zakupie w salonie powiedzieć, że chodzi tylko o Lwów

 8. Witam. Zależy mi na zakupie startera do smartfona [zależy mi na internecie], który będzie działał prawie na terenie całej Ukrainy. Jak ją odróżnić, jak ją wybrać? Spojrzałem na stronę Kyivstar i są różne regiony a nie widzę “całej Ukrainy”.
  Proszę o info.

 9. Idąc do salonu domyślnie sprzedają na cały kraj o taryfę na konkretny region trzeba było poprosić. Przynajmniej tak było jak kupowaliśmy nasze numery kilka lat temu

Dodaj komentarz