Czy w Holandii można jeździć autem na polskich blachach? Czy wolno?

Czy w Holandii można jeździć autem na polskich blachach? Czy wolno?

Holandia to kraj do którego za chlebem wyemigrowało wielu zmotoryzowanych Polaków i w przyszłości wielu również tam wyjedzie. Wiele osób rozpoczynających przygodę życia z pracą w Holandii zastanawia się czy w Holandii można jeździć autem na polskich blachach. Czy wolno jeździć polskim samochodem w Holandii? Jak długo wolno jeździć samochodem w Holandii bez opłacania podatku lub rejestrowania auta w Holandii?

 

Czy w Holandii wolno jeździć samochodem z polską rejestracją? Wolno ale nie w każdym przypadku. Turyści przyjeżdżający na chwilę do Holandii nie muszą się o nic martwić. Problem pojawia się, jeśli zostajemy w Holandii na dłużej.
 
Czy wolno jeździć polskim samochodem z polskimi rejestracjami w Holandii bez płacenia podatku MRB (motorrijtuigenbelasting)? To zależy.
 
Osoby pracujące w Holandii ale wracające do Polski mogą poruszać się polskim samochodem jeśli są w stanie przedstawić dowody na to, że wyjeżdżają do Polski. Osoby, które nie są zarejestrowane jako mieszkańcy Holandii muszą wyjeżdżać przynajmniej raz na 6 miesięcy, a jeśli auto używane jest do transportu towarów lub osób przynajmniej raz na 3 miesiące.
 
Jeśli jesteśmy osobami, które nie są zarejestrowane w Holandii ale chcemy jeździć polskim samochodem trzeba zapłacić podatek, a jeśli samochód jest z kraju nie znajdującego się w Unii Europejskiej również cło.
 
Osoby zarejestrowane w Holandii w bazie BRP (Basisregistratie Personen) muszą jeździć samochodem holenderskim i zapłacić wszelkie opłaty w Holandii.
 
Osoby wyjeżdżające na studia do Holandii nie muszą martwić się o podatek jeśli w czasie nauki nie mają zamiaru pracować. Nie trzeba martwić się o przerejestrowanie samochodu na holenderskie tablice również w przypadku jeśli czasowo wykonujemy swoje obowiązki służbowe w Holandii na przykład pracując przez pewien czas dla holenderskiego biura naszej firmy.
 
Więcej informacji dotyczących na przykład tego jak opłacić podatki i zarejestrować samochód znajdują się na oficjalnych stronach holenderskich służb na przykład pod adresem netherlandsworldwide.nl. Wszelkie formalne informacje zawsze warto aktualnie sprawdzać na oficjalnych stronach bowiem przepisy mogą się zawsze zmienić!

 
Polecamy również: