Czy w Holandii są polskie sklepy? Czy są polskie supermarkety?

Wielu Polaków zastanawiającym się nad rozpoczęciem przygody z pracą w Holandii obawia się tęsknoty za polskimi smakami takimi jak konserwy, ogórki kiszone, pulpety ze słoika lub pyszne polskie piwo i boi się, że tego typu produkty nie są dostępne w Holandii. Wiele osób stawia sobie pytanie: czy w Holandii są polskie sklepy. Czy są polskie sklepy w Holandii? Czy są polskie supermarkety?

 

Pomimo tego, że Holandia to wielokulturowy kraj z kuchnią na którą wpływy miała kuchnia z najróżniejszych zakątków świata wiele osób tęskni za fasolą po bretońsku, pasztetem w konserwie albo ogórkami kiszonymi.

 
Wielu polskich produktów takich jak kaszanka czy pasztetowa nie da się kupić w dobrej klasy marketach takich jak Albert Heijn. Czy da się je kupić w polskich sklepach? Czy w Holandii są polskie sklepy?

 
Tak, w Holandii jest wielu polskich imigrantów, część z nich otwarła polskie sklepy w których pracuje polska obsługa. Do wykonania zakupów w takim sklepie nie potrzebna jest znajomość języka niderlandzkiego, ani nawet angielskiego bowiem obsługa to często rodacy. Niestety ceny polskich produktów w polskich sklepach w Holandii są często wyższe niż tych samych produktów w polskim sklepie w Polsce.

 
Warto też pamiętać, że część polskich sklepów to sklepy polskie tylko z nazwy, ich właścicielami bywają przedsiębiorczy przedstawiciele innych nacji.

 
By odnaleźć najbliższy polski sklep w Holandii najlepiej wpisać w wyszukiwarce Google hasło “polski sklep” lub “polski supermarket” lub nawet “polski sklep w pobliżu”.

 
Polecamy również: