Lotnisko w Amsterdamie dojazd do centrum. Dojazd z lotniska. TOP 5

Lotnisko w Amsterdamie dojazd do centrum. Dojazd z lotniska. TOP 5

Amsterdam jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych w całej Europie. Jedynym rozsądnym sposobem dojazdu do Amsterdamu z Polski jest lot na lotnisko Schiphol. Po wylądowaniu w Amsterdamie trzeba jeszcze dojechać do centrum. Jak dojechać z lotniska do centrum Amsterdamu? Jak wygląda dojazd z lotniska Schiphol do Amsterdamu? Oto proste i tanie sposoby dojazdu z lotniska do centrum w Amsterdamie.

 


Uber, Bolt, taksówka

Przejazd samochodem to zwykle najwygodniejszy sposób transportu z lotniska do centrum i Amsterdam nie jest tu żadnym wyjątkiem. Uber, Bolt czy taksówka to najprostszy sposób przejazdu w Amsterdamie. Taxi z lotniska w Amsterdamie do centrum to w wielu firmach sztywna opłata w wysokości 35 EUR. Boltem czy Uberem lub za pośrednictwem innych aplikacji da się przejechać taniej. Kurs Uberem z lotniska pod Rijksmuseum to koszt w granicach 22-25 EUR. Jeśli decydujemy się na taksówkę to tylko z uznanej korporacji, nigdy nie u naganiaczy atakujących turystów po przylocie do Amsterdamu.

 


Pociąg

Jeśli nie chcemy podjechać dokładnie pod wskazany adres i lubimy tłuc się z bagażami po mieście to dobrym sposobem dojazdu z lotniska w Amsterdamie jest pociąg. Stacja kolejowa Schiphol Airport na amsterdamskim lotnisku pozwala nam na dojazd pociągiem do stacji Amsterdam Central Station w czasie wynoszącym około 15-20 minut. Zaletą przejazdu koleją jest cena – pojedynczy bilet II klasy to koszt 4,70 EUR, a dopłata za lepsze warunki podróży to tylko 3,15 EUR. Dla przylatujących do Amsterdamu tylko na kilkadziesiąt godzin dobrym pomysłem jest zakup biletu Amsterdam Travel Ticket obejmujący różne formy komunikacji miejskiej za 17 EUR na 24h, 22,50 za 48 i 28 EUR za 72 godziny. Istnieją też dodatkowe zniżki przy zakupach dla 2 i więcej osób. Dla bardziej zaawansowanych możliwym jest przejazd na stację Amsterdam Zuid i kontynuacja dalszej podróży metrem.

 


Autobusy

Z lotniska w Amsterdamie do centrum dojedziemy też autobusem Amsterdam Airport Express czyli linią 397 obsługiwaną przez Connexxion. Linia 397 kursuje z lotniska aż do stacji Busstation Elandsgracht mijając przy tym takie okolice jak jak Museumplein i Rijksmuseum. Koszt 6,50 za bilet w jedną i 11,25 za bilet w dwie strony. Kursuje też transport publiczny obsługiwany przez GVB czyli linie 245, 246, 247 oraz 369. Istnieją też usługi shuttle bus ale ich koszt to praktycznie tyle samo co przejazd Uberem więc nie będziemy o nich pisać.

 


Rower

Ten akapit potraktować można raczej jako żart. Jazda rowerem z lotniska do centrum Amsterdamu to naprawdę długa wycieczka na jaką mało kto ma ochotę. Do przejechania jest prawie 20 kilometrów, co przy dobrym tempie jazdy, zajmie minimum godzinę. Jazda rowerem opłaca się jedynie jeśli mieszkamy na przykład w Badhoevedorp oddalonym o jakieś 15 minut rowerem od lotniska. W innym przypadku to raczej przyjemność dla wyjątkowych ludzi. Warto jednak wspomnieć, że parkowanie roweru w okresie do czterech tygodni na lotnisku w Amsterdamie jest darmowe.

 


Wynajem auta lub carsharing

Jeśli mamy zamiar wynająć samochód to na lotnisku w Amsterdamie znajdziemy wypożyczalnie Avis, Enterprise Rent-A-Car, Europcar, Hertz i Sixt. W Amsterdamie można poruszać się też samochodami wynajętymi w formie carsharingu w usługach Sixt oraz Share Now. Na samochody car sharingu przygotowano jednak tylko 26 miejsc parkingowych więc przy dużej liczbie chętnych aut może być za mało.

 
Polecamy również: