Restauracje z ładnym ogródkiem w Krakowie. Ładne ogródki TOP 11

Restauracje z ładnym ogródkiem w Krakowie. Ładne ogródki TOP 11

Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy wiele osób chce spędzać czas wolny na zewnątrz. By połączyć pasję do jedzenia ze spędzaniem czasu na zewnątrz wiele osób szuka ładnych ogródków kawiarnianych i restauracyjnych. Przygotowaliśmy więc zestawienie restauracji i kawiarni z ładnymi ogródkami w Krakowie. Oto najładniejsze ogródki restauracyjne i kawiarniane. Które restauracje i pizzerie dysponują ładnym ogródkiem w Krakowie w centrum czy na Kazimierzu? Oto nasza lista ładnych ogródków. W zestawieniu zarówno tanie jak i dobre lokale.

 


Meho Cafe


 
Jedna z ciekawszych kawiarni znajduje się w ogrodzie należącym niegdyś do słynnego malarza Józefa Mehoffera. Meho Cafe to kawiarenka działająca w starym domu malarza przy ul. Krupniczej 26 zaraz obok muzeum w domu Mehoffera. W menu poza napojami również jedzenie chociaż na obiad poszlibyśmy gdzie indziej. Tutaj więcej o Meho Cafe.

 


Mleczarnia

 
Mleczarnia jest jedną z bardziej popularnych i znanych kawiarni działających na krakowskim Kazimierzu. W letnich miesiącach po przeciwnej stronie od wejścia do lokalu rozstawiany jest ciekawy ogródek kawiarniany. Nie jest to typowy ogród ale to popularna miejscówka więc nie może jej zabraknąć w naszym zestawieniu.

 


Fornir


 
Niewielka kawiarenka zajmująca podwórko w kamienicy przy ul. Długiej 12. W letnich miesiącach dysponuje naprawdę urokliwym ogródkiem. W menu kanapki, ciastka oraz bardzo dobre rurki z kremem z których słynie Fornir. Tutaj poczytacie więcej o kawiarence.

 


Restauracja Garden


 
Kawałek od ścisłego centrum przy ul. Krowoderskiej 71 znajduje się restauracja, które ogrodem chwali się nawet w swojej nazwie. To jedna z lepszych miejscówek w tym zestawieniu. W menu zestawy degustacyjne za nieco ponad 400 zł. Wrażenia niezapomniene, a ogród naprawdę śliczny.

 


Willa Fryderyka


 

Jeszcze dalej od centrum przy ul. Kazimierza Wielkiego 105 znajduje się historyczna willa należąca niegdyś do Fryderyka Pautscha. Dziś to restauracja z klimatycznym wnętrzem i dość niskimi cenami (dania główne rozpoczynają się już poniżej 40 zł). W cieplejsze dni skorzystać można z naprawdę dużego i pięknie utrzymanego ogrodu przed zabytkową willą.

 


La Campagna


 
Lokal należący do znanej w Krakowie grupy MSHG serwujący głównie kuchnie włoską może poszczycić się szerekiem rekomendacji Michelin Guide oraz naprawdę klimatycznym ogrodem. To nieco droższa, ale nie najdroższa z propozycji. Dania główne za około 60 zł, makarony od około 40 zł. Ogródek przepiękny. Lokal znajduje się przy ul. Kanoniczej 7 w samym centrum Krakowa.

 


Dynia Resto Bar


 
Podobnie jak Fornir czy Meho Cafe również i Dynia jest jedną z mniej wyszukanych propozycji ale za to nadrabia ogródkiem. Lokal przy ul. Krupniczej 20 serwuje makarony poniżej 30 zł, a dania główne poniżej 40 zł więc to dość budżetowa opcja jak na centrum Krakowa ale ogrodem będziecie zachwyceni.

 


Tajemniczy Ogród

 
Tajemniczy Ogród przy placu Nowym na krakowskim Kazimierzu to również miejsce dość tanie jak na krakowkie warunki. Dania główne w okolicach 30 złotych chociaż lokal bardziej polecamy na drinka czy kawę. Ogródek całkiem ciekawy.

 


PINO Garden


 
przy ul. Na Błoniach 7 znajduje się kolejna restauracja z ogrodem w nazwie. Lokal dysponuje naprawdę ślicznie urządzonym ogrodem. Wnętrza też są całkiem ładne. W menu głąwnie dania mięsne, a także pizza i burgery. Dania glówne w okolicach 40 zł, pizza w okolicy 30 zł, więc ani nie tanio, ani nie drogo. Zaletą lokalu jest łatwy dojazd i mniejsze kłopoty w szukaniu miejsc parkingowych niż w centrum czy na Kazimierzu.

 


Papryczki 5


 

Kolejny włoski lokal tym razem przy ul. Mikołajskiej zajmuje ciekawy ogródek. W menu makarony w granicahc 30 zł, dania główne od 48 do 90 zł za polędwicę wołową. Pizza w granicach 30 zł.

 


Kogel Mogel


 
Jeśli nie lubicie włoskiej kuchni to może zainteresować Was restauracja Kogel Mogel. Dominuje tu głównie kuchnia polska. Ceny dań głównych w rejonie od 40 do 7kilku złotych co nie jest majątkiem jak na restaurację wielokrotnie wyróżnianą zarówno w prestiżowym przewodniku Michelin jak i przez Gault & Millau. W ciepłych miesiącach można rozsiąść się w przyjemnym ogródku letnim.

 
Warto przeczytać również: