Gdzie na pizzę w Krakowie? Najlepsze pizzerie wybór Kawiarniany.pl

Gdzie na pizzę w Krakowie? Najlepsze pizzerie wybór Kawiarniany.pl

Prawdziwa włoska pizza nie jest daniem prestiżowym i w swojej historii nigdy taka nie była, nie znaczy to oczywiście, że nie warto jej jeść. Warto. Gdzie iść na włoską pizzę w Krakowie? Gdzie jest najlepsza pizza w Krakowie? Gdzie iść na pizzę w Krakowie? Oto nasz krótki ranking dobrych pizzerii w Krakowie. Oto gdzie iść na włoską pizzę i pizzę neapolitańską.

 


La Zagara Specialita Italiane/en plato PIZZA & PASTA


 
Niewielki lokal na drodze wyjazdowej z Krakowa w kierunku Warszawy to miejsce, które zna chyba każdy. Neapolitańska pizza w bardzo dobrym wydaniu, a także mały sklepik z włoskimi produktami. W La Zagara Specialita Italiane pizza nie jest już głównym elementem działalności i nie zawsze jest serwowana, więc po aktualne informacje trzeba wybrać się na oficjalne kanały social media lokalu. Można za to zjeść tu również inne włoskie dania i desery oraz napić się włoskich soków.

 


La Carbonara


 

La Carbonara przy ul. Królowej Jadwigi jest jedną z ciekawszych włoskich restauracji w Krakowie. Obok klassycznych włoskich dań serwowana jest tu również pizza z pieca opalanego drewnem, również należąca do bardzo dobrych. W menu m.in. margherita, capricciosa, quattro fromaggi czy pizza piccante. Ceny od 25 zł za margherite do 32 zł za capricciose i crudo co czyni La Carbonara jednym z tańszych miejsc z naprawdę dobrą pizzą. Tutaj przeczytacie więcej o restauracji La Carbonara.

 


Pizzeria Santa Maria


 
Dobry uczeń właściciela En Plato to pizzeria Santa Maria. Łatwiej tu dojechać bowiem miejscówka znajduje się w samym centrum Krakowa – przy Rynku Głównym pod numerem 29. Pizza jak na miejsce w którym działa lokal zupełnie nie drenuje zawartości portfela. Margherita za 24 zł co nie jest tak złą ceną jak na Rynek Główny w Krakowie. Najdroższa pizza w karcie sporo poniżej 40 zł.

 


Nolio


 
Niby restauracja ale każdy dobrze wie, że większość osób kieruje tu swoje kroki w poszukiwaniu pizzy neapolitańskiej. Dość drogo, spore kolejki ale jakość składników i pizzy naprawdę wysoka. Uwaga – w przypadku Nolio pizza stoi na wysokim poziomie ale lokal jest w opinii wielu komentatorów ofiarą własnej popularności. Ciężko tu o miejsca i obsługa nie jest najlepsza. Najlepiej nie przychodzić tu w weekend, a jeśli w weekend to koniecznie z wcześniejszą rezerwacją.

 


Miodowy Piecyk


 
Zostajemy na Kazimierzu i udajemy się na ul. Miodową gdzie pod numerem 51a mieści się Miodowy Pieck. W menu autentyczna włoska pizza neapolitańska. Margherita fior di latte za 24 zł, najdroższe pozycje w menu poniżej 40 złotych. Zaletą Miodowego Piecyka jest także piec opalany drewnem, co w dzisiejszych czasach nie jest już takie pewne gdy udajemy się do pizzerii w Krakowie.

 


Pizzeria Vicenti


 
Włoska pizza to przede wszystkim pizza neapolitańska ale nie tylko. Ciekawym rodzajem pizzy serwowanej w Italii jest też charakterystyczna pizza rzymska. Po taką oczywiście najlepiej wybrać się do Rzymu ale w Krakowie też da się spróbować czegoś na jej kształt. Oferuje to położony przy Plantach lokalik Pizzeria Vincenti. Pizza sprzedawana na kawałki ma jedną gigantyczną wadę – przy Szewskiej 27 nieczynne w niedziele. Miejscówka przy Wielopole 18 jest czynna także w niedziele.

 


Che Bonta


 
Che Bonta to ostatnia z naszych propozycji będąca miejscem najbardziej niepozornym i faktycznie jednym z najlepszych. To mały sklepik z włoskimi produktami na Kazimierzu przy Brzozowej w którym zjeść można przygotowywaną na miejscu pizzę włoską. Nie jest to pizza neapolitańska, ale jest dobra. Miejsca nie jest dużo, warunki nie należą do najbardziej wyszukanych ale naprawdę warto. Drogo nie jest, a do domu można zabrać dodatkowo różne produkty od napojów po wędliny. Tu poczytacie więcej o miejscu.

 
Polecamy również: