Kawiarnia Fornir przy Długiej 12 w Krakowie – ceny, menu i godziny otwarcia

Fornir to cienkie płaty drewna przeznaczone na sklejkę czy okleinę. Od pewnego czasu w Krakowie fornir to nie tylko meblarski surowiec ale i kawiarnia przy ul. Długiej 12. W przeciwieństwie do wielu lokali w mieście nie jest to ciemna kawiarnia ze starymi meblami. Fornir zafajdanej się w podworcu kamienicy przy Długiej, siedzimy tu głównie na zewnątrz. Jakie są ceny i menu w kawiarni Fornir przy Długiej? Sprawdźmy to!

 


Kawiarnia Fornir – klimat


 
Większość Czytelników strony zna pewnie lwowski pasaż Hausmanna – wielkie podwórko otoczone m.in. budynkiem Grand Hotelu czy gmachem Dyrekcji Kolei dziś stała się kawiarniano-restauracyjnym zakątkiem z naprawdę kreatywnymi lokalami. W Krakowie podwórka mieszczącego przynajmniej kilka lokali nie mamy ale mamy podwórzec mieszczący jedną kawiarnię. W przeciwieństwie do większości kawiarni w Krakowie Fornir nie zajmuje parterowego lokalu na froncie kamienicy.
 

 
Kawiarnia zajmuje podwórzec kamienicy przy ul. Długiej 12 oraz niewielkie pomieszczenie będące niegdyś zapewne pomieszczeniem gospodarczym. Większość stolików rozstawiona jest wokół rosnącego od lat drzewa orzechowego. Wewnątrz znajduje się dosłownie kilka tylko stolików. Siedzimy na zewnątrz co sprawia, że Fornir najlepiej odwiedzić w pogodny dzień.

 


Kawiarnia Fornir – ceny i menu


 

Właściciele lokalu narzekają na Facebooku na posiadanie niewielkiej kuchni, niestety więc nie możemy spodziewać się tu zbyt szerokiego menu. W kawiarni dostaniemy napoje, kawę, ciastka i kanapki. W menu m.in. americano za dychę, cappuccino i flat white po 11 zł, 12 zł za latte, kawa mrożona, gorąca czekolada. Do każdej kawy za 1 zł dokupić można niewielką rurkę z kremem. Serwowane tu rurki są naprawdę dobre.

 

Kruche ciastka do kawy po 6 zł za 3 sztuki, jagodzianka po 7, ciasto jogurtowe z owocami za 10 zł. W menu także kanapki na świeżym chlebie z dodatkami kupionymi na znajdującym się nieopodal bazarze Stary Kleparz. Dostępne m.in. kanapki z szynką i ogórkiem małosolnym, bobem, pomidorami malinowymi i cebulą czy śmietaną z cukrem i jagodami. Cena kanapek to 12 zł. Kawiarnia serwuje też wina w granicach od 12 do 19 zł za 120 ML i około stówki za butelkę. Woda, jak w rozwiniętych krajach Zachodu, za darmo.

 


Kawiarnia Fornir – podsumowanie


 
Kawiarnia Fornir przy Długiej 12 staje się ostatnio mocno wylansowaną i bardzo popularną miejscówką. Stolików jest niewiele, a chętnych na przyjście całkiem sporo więc może okazać się, że gdy tu przyjdziecie nie będzie gdzie siedzieć i trzeba będzie poczekać na wolne miejsce, a na podanie zamówienia będzie trzeba czekać. Popularność otwartego niedawno lokalu nie dziwi – jest dość urokliwy kreatywny i ciekawy, spodoba się tym którzy nie lubią mrocznych kawiarni w stylu Jamy Michalika, Alchemii czy Eszewerii lub nie mają funduszy na kawę na samym Rynku.
 
Fornir to ciekawe miejsce na kawiarnianej mapie Krakowa. Ze względu na swoją specyfikację lokal nie jest czynny zbyt długo. Kawiarnia działa od 9 do 17 od poniedziałku do czwartku, w piątek od 9 do 21, w soboty od 10 do 21, a w niedziele od 10 do 17:00. Jak będzie w zimie – tego nie wiemy. Można płacić kartą.

 
Polecamy również: